top of page
  • Yazarın fotoğrafıExcellency Obliges. Sophia Academy

Charles Üniversitesi Premed Programı (Charles University (ILPS CU)

Çekya'da tıp, diş hekimliği, eczacılık okumak isteyenler Charles Üniversitesi, Masaryk Üniversitesi, Palacky Üniversitesi Tıp Fakülteleri dahil YKS şartı olmadan mezunlarına YÖK denklik hakkı verilen,

giriş sınavını geçme şansınını en üst düzeye çıkarmak; üniversite eğitimini kolaylaştmak; yeni bir kültüre ve geleneklere uyum sağlarken destek almak; temel akademik konular + dil (İngilizce) üzerine yoğun çalışma yapmak isteyenler Charles Üniversitesi Hazırlık Enstitüsünü (Charles University (ILPS CU)  tercih edebilirler.

Charles Üniversitesi Premed Hazırlık Enstitüsü (UJOP), bir akademik yıl sürer ve dil derslerini, alana özgü konuları, yeni bir ülkeye yerleşme konusunda desteği ve önceki eğitiminizin veya vize başvurunuzun tanınması gibi idari süreçlerde rehberlik içerir.

Yalnızca Çek Cumhuriyeti'nin değil, Orta Avrupa'nın da en eski üniversitesi olan Charles Üniversitesi'nin (tahmini 1348) bir parçası olan Premed Enstitüsü hazırlık öğrencilerine Charles Üniversitesi fakültelerinin kütüphanelerine erişim sağlar.  

Eğitim süreci Charles Üniversitesi uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Eğlenceli, pratik ve interaktif bir şekilde aktarılan dersler nihai hedefinize ulaşmak için size yardımcı olurlar.

Charles Üniversitesi Hazırlık Enstitüsü 60 farklı ülkeden 50.000'den fazla öğrencinin hedefinine ulaşmasını sağladı. Yaklaşık 70 yıldır uluslararası öğrencilerin başarılı olmasına yardımcı olan Enstitü sizi de hedeflerinize ulaştırmaya kararlı.

Premed programına öğrenme, ders kitapları, kültürel programlar dahildir. Hazırlık sonrası Enstitü sadece anlaşmalı olduğu tıp üniversitelerini tanıtmaz. Akademik danışmanlar mentorlüğünde sizin için en uygun Avrupa üniversitesi önerilir. Sizin durumuzda ise eğer diş hekimliği okuyacaksanız bu üniversiteler, eğer tıp eğitimi alacaksanız bu üniversiteler; eğer eczacılık eğitimi alacaksanız bu üniversiteler uygundur.

Charles Üniversitesi Premed Kabul Şartı

Sadece Charles Üniversitesi premed programına değil, iyi bir tıp hazırlık programına katılacak adayların iyi fen bilimleri bilgisine sahip olması beklenir. Unutmayın ki tıp hazırlık programları birkaç yılda verilen lise biyoloji, kimya, fizik gibi dersleri teknik olarak sizlere program boyunca detaylıca anlatamazlar. Nokta atışlı, giriş sınavı odaklı öğretme metodu izlerler.

Charles Üniversitesi Premed Pathway Programları

Charles Üniversitesi'nin Kompleks ve Hızlandırılmış olmak üzere iki adet tıp hazırlık programı vardır.

  1. Kompleks Premed Programı 1,250 saattir. Eylülde başlar ve Mayıs ayında sona erer. Eğitim ücreti 6,600 EUR. İngilizce şartı IELTS min 5,0. Son başvuru tarihi 15 Mayıs.

  2. Hızlandırılmış Premed Programı ise 675 saattir. Kasımda başlar ve Mayıs ayında sonra erer. Eğitim ücreti 4,000 EUR. İngilizce şartı IELTS min. 6,0. Son başvuru tarihi 15 Temmuz.

Charles Üniversitesi Premed Pathway Programı Sonrası Hangi Üniversitelere Başvuru Yapabilirim?

Charles Üniversitesi Hazırlık Enstitüsü tarafından sunulan Premed Pathway Programı sonrasında üniversite başvurusunda ve mezuniyet sonrası YÖK denklik başvurusunda YKS şartı aranmayan, YÖK'ün kabul ettiği üniversite derecelendirme kuruluşlarının (Times Higher Education (THE), QS World University Rankings, Academic Ranking of World Universities (ARWU), University Ranking by Academic Performance (URAP), CWTS Leiden Ranking) en az ikisinde ilk bin arasında yer alan aşağıdaki üniversitelere başvuru yapabilirsiniz:

Zagreb Üniversitesi-Hırvatistan

●Varşova Tıp Üniversitesi-Polonya

Szeged Üniversitesi-Macaristan

Atina Üniversitesi-Yunanistan

●Palacky Üniversitesi-Çekya

Belgrad Üniversitesi-Sırbistan

Bilgi & Başvuru Danışmanlığı

Çekya'da premed eğitimi almak için profesyonellerden destek alarak planlama yapmak ve başvuru sürecini başlatmak isteyenler bize ulaşabilirler.

►05368372934 (WhatsApp)

STUDY SMART. 🕺LIVE WISE.❤️GO WITH SOPHIA ACADEMY.

 

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page