top of page
  • Yazarın fotoğrafıExcellency Obliges. Sophia Academy

Sırbistan'da Diş Hekimliği Eğitimi

Sırbistan'da diş hekimliği eğitimi sunan iki adet uluslararası fakülte vardır. Sırbistan'da alınan diş hekimliği diplomaları Avrupa, Amerika, Kanada, İngiltere, Türkiye dahil dünyanın birçok ülkesinde tanınmaktadır. Sırbistan’da dişçilik okumak isteyenlere yönelik Sırbistan’da İngilizce diş hekimliği eğitimi sunan üniversiteler:

Sırbistan'da Diş Hekimliği Eğitimi Ücreti

Altı yıl süren Sırbistan'da diş hekimliği eğitim ücretleri yıllık 6,500-7,000 Euro ve diğer Avrupa ülkelerine kıyasla çok daha makuldur.

Sırbistan'da Diş Hekimliği Eğitimi Başvuru Şartı

  • Türkiye’de yapılan üniversite yerleştirme sınavında başarılı olamadım. Yine de, Sırbistan’da dişçilik okuyabilir miyim?

  • Sırbistan'da diş hekimliği fakülteleri giriş sınavlarının içeriği nedir?

  • Sırbistan'da diş hekimliği giriş sınavları online mı yapılır yoksa üniversite kampüslerinde mi?

  • Sırbistan’da diş hekimliği eğitimi aldıktan sonra YÖK denkliği alabilir miyim?

Sırbistan’da diş hekimliği eğitimi alacak adayların başvurusunda aranan kriterler; adayın lise mezunu olması ve lise kimya ve biyoloji derslerinde başarılı olmasıdır. Sırbistan’da diş hekimliği okumak için tercih edilen bu üniversitelere başvuruda Türkiye’de yapılan üniversite sınavını kazanmış olma şartı aranmaz.

Sırbistan'da Diş Hekimliği Giriş Sınavı

Sırbistan Diş Hekimliği Fakülteleri giriş sınavları (kimya ve biyoloji alanında yazılı iki ayrı test ve bir mülakattan oluşan) sonuçlarına ve lise diploma not ortalamasına (GPA) göre kabul verir.

Yazılı test, lise biyoloji ve genel ve organik kimya müfredatından sorular içerir. Kimya testinin kimyasal hesaplamalarla ilgili birkaç soru da içerdiğini lütfen unutmayın. Kimyasal hesaplamalarla ilgili sorular şu konuları kapsamaktadır: Çözeltiler (çözelti konsantrasyonları), Enerji ve suyun iyonik ürünü, pH ve pOH. Yazılı testler sonrası yapılan mülakat ise Kabul Komitesi üyeleri tarafından gerçekleştirilir. Temel amacı, başvuru sahibinin motivasyonunu, duyarlılığını ve kişilerarası becerilerinin yanı sıra İngilizce dil becerilerini de değerlendirmektir.

Sırbistan'da Diş Hekimliği Eğitimi YÖK Denkliği

Sırbistan’da diş hekimliği eğitimi alanlar YÖK tarafından tanınan (Belgrad Üniversitesi ve Novi Sad Üniversitesi) bu üniversitelerden mezun oldukları takdirde YÖK denklik hakkı elde ederler. Sırbistan'da diş hekimliği eğitimi sunan üniversiteler dünyada ilk bin üniversite arasında olduklarından mezunları doğrudan YÖK denkliği alırlar.

Merak Edilenler

Sırbistan’da diş hekimliği okumak isteyenlerin genelde merak ettiği sorular vardır. Bu sorularınıza en doğru cevapları bizimle irtibata geçerek öğrenebilirsiniz. Sırbistan'da üniversite eğitimi ile alakalı elde edeceğiniz güncel bilgiler yurtdışında diş hekimliği eğitimi sunan üniversiteleri kıyaslamada sizleri diğer adaylara nazaran bir adım öne geçirecektir. Çünkü bu çağdaki en değerli şey doğru bilgidir.

Sırbistan'da Diş Hekimliği Eğitimi Başvuru

●Sırbistan’da diş hekimliği okumak için ne zaman başvurmalıyım?

●Sırbistan diş hekimliği fakülteleri başvuru şartları nelerdir?

●Başvurum ne kadar zamanda sonuçlanır?

●Sırbistan’da dişçilik okumak için başvuru için Türkiye’de üniversiteyi kazanmış olma şartı var mı?

Sırbistan'da Diş Hekimliği Eğitimi Kabul Şartları

Sırbistan diş hekimliği fakülteleri kabul şartları nelerdir?

Sırbistan’da dişçilik eğitimi almak için giriş sınavı var mı?

Sırbistan’da diş hekimliği fakülteleri giriş sınavlarının içeriği nedir? Sınavlar online mı

yapılır yoksa üniversite kampüslerinde mi?

Sırbistan’da tıp hazırlık eğitimi alınmadan direk giriş sınavlarına girilebilir mi?

Birden fazla Sırbistan dişçilik fakültelerinin giriş sınavlarına girilebilir mi?

Sırbistan diş hekimliği fakülteleri giriş sınavları ortak mı yapılır yoksa her fakültenin kendi giriş sınavı mı vardır?

Sırbistan'da Diş Hekimliği Eğitimi Danışmanlığı

Sırbistan'da diş hekimliği okumak için profesyonellerden destek alarak planlama yapmak ve başvuru sürecini başlatmak isteyen adaylar iletişim kanallarından birini tercih ederek bize ulaşabilirler.

►05368372934 (WhatsApp)

Akademik Danışmanlık ve Destek Ücreti

Sırbistan'da diş hekimliği kabul sınavına girmeyi planlayan adaylara sunulan akademik danışmanlık ve başvuru hizmetlerinin içeriği ekteki dosyadan görülebilir.

DESTEK & ÜCRET__SRB
.pdf
Download PDF • 838KB

STUDY SMART. 🕺LIVE WISE.❤️GO WITH SOPHIA ACADEMY.

 

bottom of page