top of page
  • Yazarın fotoğrafıExcellency Obliges. Sophia Academy

Polonya'da Eczacılık Eğitimi

Polonya’da eczacılık okumak için tercih edilen ve Sophia Academy olarak çalıştığımız 4 eczacılık fakültesi mevcuttur. Polonya'da İngilizce dilinde sunulan eczacılık eğitimlerinin süresi 5 yıldır.

Başvuru ve Kabul Şartları

Polonya’da eczacılık eğitimi alacak adayların başvuru yapabilmeleri için lise mezunu olmaları; lise kimya, matematik ve fizik derslerinde başarılı olmaları gerekir. Polonya eczacılık fakültesi başvurusunda bulunan adaylardan Türkiye’de yapılan üniversite sınavında yerleşmiş olma şartı aranmaz.

Polonyada'da Eczacılık Eğitimi Kabul Şartları

Polonya’da eczacılık eğitimi için başvuru yapan adayın en az B2 İngilizce seviyesine sahip olduğunu belgelemesi gerekir. Medikal İngilizceye de hakim olması beklenen aday giriş sınavında başarılı olduğu takdirde birinci sınıftan eğitimine başlar. Giriş sınavları online yapılır. Yazılı sınav sonrasında bir de kısa bir mülakat vardır.

Polonya'da Eczacılık Eğitimi Ücretleri

Yurtdışında eczacılık okumak için Polonya'da tıp üniversitelerinde sunulan eczacılık eğitimini seçenler için eğitim ücretleri Kanada veya İngiltere eczacılık eğitimi ücretlerine kıyasla makul olmakla beraber yıllık 5,700-10,000 EUR arasında değişmektedir.

YÖK Denkliği

Polonya’da eczacılık eğitimi alanlar YÖK tarafından tanınan bir üniversiteden mezun olurlar. Mevcut YÖK yurtdışı diplomaları tanıma ve denklik yönetmeliğine göre Polonya eczacılık fakültelerinden mezun olduklarında denklik alabilirler.

Polonya'da eczacılık eğitimi hangi üniversitelerde verilir?

Polonya'da eczacılık eğitimi aşağıdaki dört üniversitede sunulur. Eğitim dilinin İngilizce olduğu bu üniversitelerin adlarına tıklayarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Belirtilen ücretler yıllıktır. İki taksit şeklinde ödenir.

Bilgi Danışmanlığı

Polonya’da üniversite eğitimine ve yaşamına dair detaylı bilgiye ihtiyacınız var. Ücretsiz bilgi danışmanlığı için bize yazabilir ya da detaylı bilgi için veya 0536 8372834 nolu telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz.

ÇALIŞMA POLİTİKAMIZ

Polonya'da eczacılık okumak isteyen adaylar ikiye ayrılır. Dolayısı ile onlara sunulan akademik destek & rehberlik servisleri ücreti de farklıdır.

1. Doğrudan giriş sınavlarına girerek birinci sınıftan eğitime başlamak isteyenler

Bu adaylara sunulan akademik destek ve Polonya'ya varış sonrası yerelde rehberlik hizmetlerinin ücreti 3,000 EUR.

2. İngilizce ve bölüm hazırlık eğitimi alarak birinci sınıftan başlamak isteyenler

İngilizce ve bölüm hazırlık eğitimini Bulgaristan Amerikan Üniversitesinin Smartversity International Premed Pathway programında tamamlayarak Polonya'da eğitimine devam edecek adaylara sunulan akademik destek ve Polonya'ya varış sonrası yerelde rehberlik hizmetlerinin ücreti 2,000 EUR.

bottom of page