top of page
  • Yazarın fotoğrafıExcellency Obliges. Sophia Academy

Polonya'da Eczacılık Eğitimi

YKS şartı olmadan başvuru yapılan ve mezuniyet sonrası YÖK denklik hakkı verilen Polonya’da eczacılık okumak için tercih edilebilecek tek üniversite Varşova Tıp Üniversitesidir. Varşova Tıp Üniversitesi, geçmişi 1809'a kadar uzanan Polonya'nın en büyük ve en eski tıp üniversitelerinden biri olmasının yanı sıra, şu anda Polonya'nın en iyi tıp üniversiteleri arasında yer almaktadır. Varşova Tıp Üniversitesi eczacılık eğitiminin yanında tıp, diş hekimliği alanlarında da eğitim vermektedir.

Neden Varşova Tıp Üniversitesi'nde Eczacılık Okumalısınız?

Polonya'da eczacılık eğitimi için kabul aldığınız Varşova Tıp Üniversitesi'ndeki öğrenim hayatınızda bir fakülte danışmanının gözetiminde özgün araştırma yürüteceksiniz; Erasmus programlarına katılacaksınız; iyi donanımlı laboratuvarlara ve konforlu bir öğrenme ortamına erişim sağlayacaksınız; rekabetçi fiyatlarla nitelikli yüksek öğrenim göreceksiniz; tüm AB ülkelerinde ve ülkenizde tanınan diplomaya sahip, nitelikli bir eczacı olacaksınız.

Polonya'da Eczacılık Okumak ve YÖK Denkliği

Polonya’da eczacılık eğitimi alanlar YÖK tarafından tanınan derecelendirme kuruluşlarının en az ikisinde dünyada ilk bin üniversite arasında olan Varşova Tıp Üniversitesi'nden mezun olduklarında mevcut YÖK denklik yönetmeliğine istinaden YÖK denklik hakkı elde ederler.

Polonya'da Eczacılık Eğitimi Kabul Şartı

Polonya’da eczacılık eğitimi alacak adayların başvuru yapabilmeleri için lise mezunu olmaları; lisede biyoloji, kimya. matematik ya da fizik dersleri almış olmaları gerekir. Varşova Tıp Üniversitesi kabulde giriş sınavı uygulamaz. Varşova Tıp Üniversitesi'ni tercih ederek Polonya'da eczacılık eğitimi için başvuruda bulunan adaylardan Türkiye’de yapılan üniversite sınavında yerleşmiş olma şartı aranmaz.

*Kabul edilen öğrenci sayısı Eczacılık Fakültesinin talep ettiği minimum sayıya ulaşmaz ise eğitim verilmez.

Polonya'da Eczacılık Eğitimi Ücreti

Polonya'da eczacılık eğitimi için uluslararası öğrencilerin ödediği yıllık ücret 9,000 EUR'ya tekabül etmektedir.

Polonya'da Eczacılık Okumak İçin Önce Premed Diyenler

Polonya'da eczacılık okumak isteyen fakat akademik İngilizcesini kabul için gerekli seviyeye taşımak isteyen; bölüm derslerinde takviye ihtiyacı duyan her aday sunduğumuz premed opsiyonlarını değerlendirebilir.

Eczacılık hazırlık eğitimi adayın İngilizce seviyesine ve lise bölüm dersleri bilgisine istinaden bir ya da iki dönem olabilmektedir.

Avrupa'daki hangi premed okulunun (adayın mevcut akademik durumu esas alınarak ve gerekçelendirilerek) en iyi olduğunu hem tecrübeye hem de verilere dayanarak; hangi premed okulunun sizi başarılı bir şekilde hazırlayacağını ve hedefinizdeki Polonya eczacılık fakültesine kabulünüzü sağlayacağını peşinen bilmekteyiz.

Biz, Sophia Academy olarak adayların hedef üniversite ve İngilizce + Bölüm bilgilerine istinaden genelde şu üç premed okulunu önermekteyiz.

Bu üç okulun birinde hazırlık eğitimi alan adayın hedef üniversitesinin kabul şartlarını sağlamasının/giriş sınavını başarıyla vermesinin/ akabinde transfer ve kayıt işlemlerini, gidilen ülkedeki/şehirdeki yerel rehberlik hizmetlerini sağlamaktayız.

Schengen Bölgesi’nde premed almanın avantajlarını kullanan öğrenciler hazırlık eğitimleri esnasında hedef üniversitelerini ziyaret edebilirler ve diledikleri takdirde misafir öğrenci olarak bulunabilirler. Böylece, hayatlarının 5 yıllarının geçeceği ve kariyerlerini şekillendirecek ülkenin kültürü, sosyal yaşamı, akademik atmosferi ile yakinen tanışmış olur. Yaşayarak ve bilerek alınan bir karar kadar isabetli ne olabilir ki! Premed eğitimleri hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.   

Polonya'da Eczacılık Eğitimi Danışmanlığı

Polonya'da eczacılık okumak için profesyonellerden destek alarak planlama yapmak ve başvuru sürecini başlatmak isteyenler bize ulaşabilirler.

►05368372834 (WhatsApp)

STUDY SMART. 🕺LIVE WISE.❤️GO WITH SOPHIA ACADEMY.

 

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page