top of page
  • Yazarın fotoğrafıExcellency Obliges. Sophia Academy

Polonya’da Diş Hekimliği Eğitimi Almak

Yurtdışında diş hekimliği eğitimini kaliteli fakültelerde ve prestijli bir Avrupa ülkesinde almak istiyorsanız, Polonya'da diş hekimliği eğitimi almak doğru bir seçenek olabilir. Avrupa'daki saygın konumları ile Polonya diş hekimliği fakülteleri yurtdışında diş hekimliği eğitimi almak için Polonya’yı tercih edenleri fazlasıyla memnun edecektir.

Türkiye’de yapılan üniversite yerleştirme sınavında başarılı olamadım.

  • Yine de, Polonya’da dişçilik okuyabilir miyim?

  • Polonya'da diş hekimliği fakülteleri giriş sınavlarının içeriği nedir?

  • Polonya'da diş hekimliği giriş sınavları online mı yapılır yoksa üniversite mi?

  • Polonya’da diş hekimliği eğitimi aldıktan sonra YÖK denkliği alabilir miyim?

Polonya'da Diş Hekimliği Eğitimi YÖK Denkliği

QS, CWTS ve THE gibi ünlü üniversite değerlendirme ajanslarınca yapılan sıralamalarda Polonya diş hekimliği fakülteleri genelde her sene ilk 1000 üniversite arasındadırlar. Haliyle, Polonya'da diş hekimliği üniversitelerinin YÖK tanınırlığı ve denkliği vardır.

Polonya'da Diş Hekimliği Eğitimi Ücretleri

Polonya'da diş hekimliği fiyatları Avrupa'da diş hekimliği eğitimi almak için tercih edilen diğer Avrupa üniversitelerinin yıllık ücretlerine istinaden biraz daha pahalı olsa da, teknolojik altyapısı, uluslararası öğrenci atmosferi ve mezuniyet sonrası sunduğu imkanları nedeniyle talep ettiği ücretlerin hakkını vermektedir. Polonya'da diş hekimliği ücretleri yıllık 15.000-16.650 EUR aralığındadır.

Polonya'da Diş Hekimliği Almak İçin Kabul Şartları

Polonya’da diş hekimliği eğitimi alabilmek için başvuru esnasında lise biyoloji, kimya, fizik gibi derslerinizin ve diploma puanınızın yüksek olmasında fayda vardır.

Polonya’da İngilizce diş hekimliği fakültelerinin kendi giriş sınavları mevcuttur. (Wroclaw Tıp Üniversitesi kabulde giriş sınavı yapmaz.)

Polonya’da diş hekimliği fakültelerinin eğitim dili İngilizce olduğundan, adayların iyi derecede İngilizce dil seviyesine sahip olmaları beklenir.

Sınavda başarısız olan adaylar bir veya iki dönemlik hazırlık eğitimi alabilir ve şansını tekrar deneyebilirler.

Polonya’da Diş Hekimliği Fakülteleri

Polonya'da diş hekimliği eğitimi sunan uluslararası fakülteler vardır. Polonya'da alınan diş hekimliği diplomaları Avrupa, Amerika, Kanada, İngiltere, Türkiye dahil dünyanın birçok ülkesinde tanınmaktadır. Sophia Academy'nin çalıştığı Polonya’da İngilizce diş hekimliği eğitimi veren üniversiteleri keşfedebilirsiniz.

Polonya'da diş hekimliği okumak, sadece Avrupa'nın en tarihi ve güzel ülkelerinden birinde çalışma fırsatı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda dünyanın önde gelen Polonya dişçilik fakültelerinden birinden tıp diploması alma şansını da sağlar.

Polonya'da diş hekimliği okumak olabilir ama diğer yurtdışı diş hekimliği alternatiflerini de görmek ve kıyaslamalar yapmak istiyorum derseniz YKS şartı olmadan mezunlarına YÖK denklik hakkı verilen Avrupa’daki 14 Diş Hekimliği Fakültelerine göz atabilirsiniz.

Polonya'da Diş Hekimliği Okumak İçin Önce Premed Diyenler

Polonya'da diş hekimliği okumak isteyen fakat akademik İngilizcesini kabul için gerekli seviyeye taşımak isteyen; bölüm derslerinde takviye ihtiyacı duyan her aday sunduğumuz premed opsiyonlarını değerlendirebilir.

Avrupa'da premed eğitimi adayın İngilizce seviyesine ve lise bölüm dersleri bilgisine istinaden bir ya da iki dönem olabilmektedir.

Avrupa ülkelerinde hangi premed okulunun (adayın mevcut akademik durumu esas alınarak ve gerekçelendirilerek) en iyi olduğunu hem tecrübeye hem de verilere dayanarak; hangi premed okulunun sizi başarılı bir şekilde hazırlayacağını ve hedefinizdeki Polonya diş hekimliği fakültesine kabulünüzü sağlayacağını bilmekteyiz.

Biz, Sophia Academy olarak adayların hedef üniversite ve İngilizce + Bölüm bilgilerine istinaden genelde şu üç premed okulunu önermekteyiz.

Bu üç okulun birinde hazırlık eğitimi alan adayın hedef üniversitesinin giriş sınavını başarıyla vermesinin akabinde transfer ve kayıt işlemlerini, gidilen ülkedeki/şehirdeki yerel rehberlik hizmetlerini sağlamaktayız.

Bu üç ülke de AB üyesi ve Schengen Bölgesi ülkesi olduklarından hazırlık öğrencileri hem hazırlık eğitimleri esnasında hedef üniversitelerini ziyaret edebilecekler; hem de kabul sonrası hedeflenen ülkeye herhangi bir viza ihtiyacı duymadan rahatlıkla yolculuk edebileceklerdir.    

Merak Edilenler

Polonya’da diş hekimliği okumak isteyenlerin genelde merak ettiği sorular vardır. Bu sorularınıza en doğru cevapları bizimle irtibata geçerek öğrenebilirsin

Polonya’da Diş Hekimliği Eğitimi Başvuru

●Polonya’da diş hekimliği okumak için ne zaman başvurmalıyım?

●Başvurum ne kadar zamanda sonuçlanır?

●Türkiye’de üniversiteyi kazanmış olma şartı var mı?

Polonya’da Diş Hekimliği Kabul Şartları

Polonya diş hekimliği fakülteleri kabul şartları nelerdir?

Polonya'da diş hekimliği fakülteleri giriş sınavlarının içeriği nedir? Sınavlar online mı

yapılmaktadır yoksa üniversite kampüslerinde mi?

Polonya'da tıp hazırlık eğitimi alınmadan direk giriş sınavlarına girilebilir mi?

Birden fazla Polonya dişçilik fakültelerinin giriş sınavlarına girilebilir mi?

Polonya diş hekimliği fakülteleri giriş sınavları ortak mı yapılır yoksa her fakültenin kendi giriş sınavı mı vardır?

Bilgi & Başvuru Danışmanlığı

Polonya'da diş hekimliği okumak için profesyonellerden destek alarak planlama yapmak ve başvuru sürecini başlatmak isteyenler bize ulaşabilirler.

►05368372834 (WhatsApp)

STUDY SMART. 🕺LIVE WISE.❤️GO WITH SOPHIA ACADEMY.

 


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page