top of page
  • Yazarın fotoğrafıExcellency Obliges. Sophia Academy

Slovakya'da Eczacılık Eğitimi

Slovakya'da eczacılık eğitimi sunan Comenius Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 70 yıllık eğitim geleneği ile Slovakya Eczacılık Fakültesi öğrencilerini yüksek lisans derecesi ile mezun eder. Comenius Üniversitesi Slovakya Eczacılık Fakültesi ülkede yapılan kapsamlı biyomedikal çalışmalarda merkez görevi görür. Öğrenciler bilim, tıp ve teknoloji alanlarında derinlemesine bilgiler edinirler ve stajlarını Fakültenin anlaşmalı olduğu Avrupa'nın başka ülkelerinde tamamlayabilirler.

Comenius Üniversitesi Eczacılık Fakültesi AB Akreditasyonu

Comenius Üniversitesi Slovakya Eğitim Bakanlığı tarafından akredite bir Avrupa üniversitesidir.

Slovakya Ulusal Akreditasyon Komitesi, Avrupa Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Derneği (ENQA) ve Avrupa Yükseköğretim Kalite Güvence Kaydı (EQAR) tam üyesidir. Comenius Üniversitesi Bratislava Eczacılık Fakültesi mezunlarının diplomaları tüm Avrupa Birliğinde, Amerika, Kanada ve dünyadaki birçok ülkede geçerlidir.

Üniversite Bologna Sürecine tabidir ve Avrupa Kredi Transfer Sistemini uygular.

Comenius Üniversitesi Avrupa Diploma Eki nam-ı değer Mavi Diploma verir.

Comenius Üniversitesi Eczacılık Fakültesi YÖK Denkliği

Slovakya’da eczacılık eğitimi sunan Comenius Üniversitesi YÖK tanınan üniversiteler listesindedir.

Comenius Üniversitesi Eczacılık Fakültesi YÖK tarafından tanınan dünya üniversiteleri derecelendirme kuruluşlarına (Times Higher Education (THE), QS World University Rankings, Academic Ranking of World Universities (ARWU), CWTS Leiden Ranking) göre en az ikisinde dünyada ilk bin üniversite arasında olduğundan Slovakya'da eczacılık eğitimi almış olan Comenius Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunları YÖK'e başvuru yaparak denklik alabilirler.

Comenius Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dünya Sıralaması

2024 Dünya Üniversiteleri Sıralamasında Comenius Üniversitesi şu şekilde yer aldı.

Comenius Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Eğitimi Ücreti

Slovakya'da eczacılık eğitimi sunan Comenius Üniversitesi Eczacılık Fakültesinin eğitim süresi beş yıldır ve mezuniyet için gerekli olan staj programı dahildir. Mezunlarını yüksek lisans derecesi ile mezun eden Comenius Üniversitesi eczacılık fakültesinin yıllık eğitim ücreti 7,500 EUR. Mezuniyete kadar bu ücret sabit kalır.

Comenius Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Başvuru Şartı

Slovakya’da eczacılık eğitimi almak için başvuru yapmak isteyen adayların lise biyoloji ve kimya ders notlarının ve İngilizce dil seviyesinin iyi olması gerekir. Başvuruda YKS şartı aranmaz.

Comenius Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Kabul Şartı

Slovakya'da eczacılık okumak için online yapılan giriş sınavında başarılı olma zorunluluğu vardır. Giriş sınavında başarılı olan öğrenci fakülteye kaydını yaptırır ve birinci sınıftan eğitimine başlar. Adaylar, bir kereden fazla sınava girme hakkına sahiptirler.

Comenius Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Giriş Sınavı ve Deneme Testleri

Slovakya Eczacılık Fakültesi Giriş Sınavı kimya ve biyoloji içerikli yazılı bir testtir. Sınav sonrası mülakat yapılmaz. Sınav online yapılır. Giriş sınavlarına yönelik deneme sınavlarına, daha önceki yıllarda çıkmış sorulara, giriş sınavı konularına ihtiyacı olan adaylar bizimle irtibata geçerek bu kaynakları bizden temin edebilirler.

Slovakya'da Eczacılık Eğitimi Giriş Sınavları Tarihleri

02 Haziran ● 07 Temmuz ● 04 Ağustos

Akademik yıl 01 Eylül'de başlar ve 31 Ağustos'ta sona erer.

Slovakya'da Eczacılık Okumak İçin Önce Premed Diyenler

Slovakya'da eczacılık okumak isteyen fakat akademik İngilizcesini kabul için gerekli seviyeye taşımak isteyen; bölüm derslerinde takviye ihtiyacı duyan her aday sunduğumuz premed opsiyonlarını değerlendirebilir.

Eczacılık hazırlık eğitimi adayın İngilizce seviyesine ve lise bölüm dersleri bilgisine istinaden bir ya da iki dönem olabilmektedir.

Avrupa'daki hangi premed okulunun (adayın mevcut akademik durumu esas alınarak ve gerekçelendirilerek) en iyi olduğunu hem tecrübeye hem de verilere dayanarak; hangi premed okulunun sizi başarılı bir şekilde hazırlayacağını ve hedefinizdeki Slovak eczacılık fakültesine kabulünüzü sağlayacağını peşinen bilmekteyiz.

Biz, Sophia Academy olarak adayların hedef üniversite ve İngilizce + Bölüm bilgilerine istinaden genelde şu üç premed okulunu önermekteyiz.

Bu üç okulun birinde hazırlık eğitimi alan adayın hedef üniversitesinin giriş sınavını başarıyla vermesinin akabinde transfer ve kayıt işlemlerini, gidilen ülkedeki/şehirdeki yerel rehberlik hizmetlerini sağlamaktayız.

Bu üç ülke de AB üyesi ve Schengen Bölgesi ülkesi olduklarından hazırlık öğrencileri hem hazırlık eğitimleri esnasında hedef üniversitelerini ziyaret edebilecekler; hem de kabul sonrası hedeflenen ülkeye herhangi bir viza ihtiyacı duymadan rahatlıkla yolculuk edebileceklerdir.    

Slovakya'da Eczacılık Eğitimi Bilgi & Başvuru Danışmanlığı

Slovakya'da eczacılık okumak için profesyonellerden destek alarak planlama yapmak ve başvuru sürecini başlatmak isteyenler bize ulaşabilirler.

05368372834 (WhatsApp)

STUDY SMART. 🕺LIVE WISE.❤️GO WITH SOPHIA ACADEMY.

 

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page