top of page
  • Yazarın fotoğrafıExcellency Obliges. Sophia Academy

Hırvatistan’da Biyoteknoloji Yüksek Lisans Eğitimi

Hırvatistan’da Biyoteknoloji Yüksek Lisans Eğitimi

Yurtdışında biyoteknoloji yüksek lisans eğitimi almak isteyenler Avrupa’nın en güzel ülkelerden biri olan ve Schengen ülkesi onayı alan Hırvatistan’da bu amaçlarına ulaşabilirler. Uluslararası geçerli ve İngilizce dilinde Biyoteknoloji yüksek lisans eğitimi sunan ve bir devlet üniversitesi olan Rijeka Üniversitesinin fakülteleri Istria, Lika ve Primorje bölgelerindeki şehirlerde bulunmaktadır. Üniversitenin yaklaşık 18.000 öğrencisi vardır. Hırvatistan Bilim, Eğitim ve Spor Bakanlığı tarafından kontrol edilen Rijeka Üniversitesi 11 fakültesi ve sanat akademisi ile lisans ve lisansüstü düzeyde tam ve yarı zamanlı programlar sunar.

Biyoteknoloji Yüksek Lisans Programı ve Ücreti

Biotechnology for the Life Sciences adıyla uluslararası öğrencilere yurtdışında biyoteknoloji alanında yüksek lisans yapma şansı veren program 2 yıl sürer. Programa başvuru yapacak adayların ilgili lisans programlarından mezun olması gerekir. Rijeka Üniversitesi Biyoteknoloji Yüksek Lisans Programının yıllık eğitim ücreti 5.000 EUR.

Hırvatistan'ın üçüncü büyük şehri olan Rijeka'da bulunan Rijeka Üniversitesi modern bir Avrupa üniversitesidir. Öğrenciler, Uluslararası Öğrenci Film Festivali, Müzik Festivali Impulse, Aktör Akademileri Festivali ve diğerleri gibi büyük projelerde düzenli olarak yer alırlar. İşbirliği yapılan üniversiteler arasında Massachusetts Üniversitesi (ABD), Kyung Hee Üniversitesi Tıp Merkezi (Kore) ve Northumbria Üniversitesi (İngiltere) bulunmaktadır.

Rijeka Üniversitesi, dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerle ilişkiler kurmuş, akademik değişim, bilimsel araştırma işbirliği ve öğrencilere yurtdışında eğitim fırsatı sunmaktadır. Üniversite, öğrencileri kampüsünde ağırlamaktadır. İşbirliği yapılan üniversiteler arasında Massachusetts Üniversitesi (ABD), Kyung Hee Üniversitesi Tıp Merkezi (Kore) ve Northumbria Üniversitesi (İngiltere) bulunmaktadır. Rijeka, öğrencilerin üniversite hayatından keyif almaları için mükemmel bir üs oluşturan çok sayıda kafe, restoran, bar ve mağaza sunan hareketli bir liman şehridir.

Rijeka Üniversitesi Dünya Sıralaması ve YÖK Denkliği

2020'de ilk kez, University of Rijeka dünya üniversitelerinin en tanınmış sıralamalarından biri olan QS World University Rankings'e dahil edildi ve böylece dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yüzde 4,5 - 5,5 arasına girdi. Bir başka prestijli sıralama sistemi olan Clarivate Analytics' Round University Ranking'e (RUR) dahil edildikten sonra, University of Rijeka şimdi prestijli QS World University Rankings tarafından en iyilerden biri olarak tanınmakta ve ilk 1000 listesinde yer almaktadır. Rijeka lisans ve yüksek lisans mezunları doğrudan YÖK denkliği alırlar.

Rijeka, öğrencilerin üniversite hayatından keyif almaları için mükemmel bir üs oluşturan çok sayıda kafe, restoran, bar ve mağaza sunan hareketli bir liman şehridir. Spor tutkusu olanlar için yüzme, basketbol, ​​kürek, futbol ve su topu gibi birçok spor kulübüne katılabilirler. Öğrenciler, Uluslararası Öğrenci Film Festivali, Müzik Festivali Impulse, Aktör Akademileri Festivali ve diğerleri gibi büyük projelerde düzenli olarak yer alırlar.

Spor tutkusu olanlar için yüzme, basketbol, ​​kürek, futbol ve su topu gibi birçok spor kulübüne katılabilirler.

Hırvatistan, kişilerarası mesafenin daha küçük olduğu Akdeniz ülkelerinden biridir, bu nedenle insanlar konuşurken, sırada beklerken veya kalabalık yerlerde size yakın durabilir. Ayrıca, yabancılarla bile sıcak ilişkiler ve yakın iletişim tarzları görmek yaygındır. Hırvatlar, uzun kültürel ve tarihi geleneklerinin yanı sıra spor başarılarıyla da gurur duyuyorlar. Kültürün de önemli bir parçası olan yiyecek ve içecekleri de unutmayalım. Hırvatistan dünyada en güvenli ülkeler sıralamasında 16.cı sıradadır.

Σχόλια


Ο σχολιασμός έχει απενεργοποιηθεί.
bottom of page