top of page
  • Yazarın fotoğrafıEfe Sütçü

Ütopyayı Şekillendirmek: TEDxAUBG Yeniden Smartversity Kampüsünde

Smartversity Kampüsü iki yıl aradan sonra tekrar TEDxAUBG ev sahipliği yaptı. 2011 yılından bu yana Smartversity Kampüsünde düzenlenen TEDxAUBG konferanslarına bu sene, “Yayılmaya Değer Fikirler” sloganına uygun olarak, astronomiden spor bilimlerine, girişimcilik ve üretkenlikten yapay zekâya uzanan alanlardan altı ülkeden 11 konuşmacı katıldı.

Smartversity Öğrenci Kulüplerinin aktif rol aldığı TEDxAUBG, sadece Smartversity topluluğuna değil, yenilikçi fikirlerle ilgilenen herkese katkıda bulunmak amacıyla 2012 yılında kuruldu. Ses ve Sahne, Sponsorluk, Lojistik, Tasarım, Halkla İlişkiler ve BT olmak üzere altı bölümden oluşan konferansın organizasyonunda 45 kişilik bir ekip çalışıyor. TEDxAUBG, dünya çapındaki TEDx platformu sayesinde üniversite dışından binlerce kişiye çevrimiçi olarak ulaşan, bağımsız olarak düzenlenen bir TED etkinliğidir. Smartversity Öğrenci Kulübü, büyük etkinliklerinin yanı sıra, okul yılı boyunca hikâye anlatma ve fikir sunma sanatı üzerine atölye çalışmaları hazırlar.

Smartversity Kampüsünde gerçekleşen bu yılki konferansın teması Ütopyayı Şekillendiren mükemmellik kavramının, kişinin hayallerine ulaşmanın yolunu keşfedici etkisini ortaya koymaktı. Etkinliğin sürükleyici deneyimini yaşayan dinleyiciler kendilerini ütopyanın içinde yaşıyormuş gibi hissettiler.

댓글


댓글 작성이 차단되었습니다.
bottom of page