top of page
  • Yazarın fotoğrafıExcellency Obliges. Sophia Academy

Köstence Denizcilik Üniversitesi (Constanta Maritime University)

Köstence Denizcilik Üniversitesi kampüsü, Köstence merkezdedir ve Navigasyon ve Deniz Mühendisliği Fakülteleri, üç araştırma merkezi, idari ve öğretim bölümleri, Nautica yayınevi ve üniversite kütüphanesine ev sahipliği yapar. Özel denizcilik alanını göz önünde bulunduran üniversite, Mamaia Gölü kıyısında öğrencilerin eğitimi için bir Denizcilik merkezi kurdu. Eğitim tesislerinin yanı sıra, Denizcilik Merkezi sınıfları, laboratuvarları, yeni ve modern bir pansiyon barındırıyor.

LİSANS BÖLÜMLERİ ve ÜCRETİ

  • Gemi Kaptanlığı

  • Gemi Mühendisliği

Eğitim süresi 4 yıl. Yıllık eğitim ücreti 2,800 Euro.

BAŞVURU ve KABUL ŞARTLARI

Lise mezunu ve iyi bir diploma notu ortalamasına sahip her öğrenci Romanya'da denizcilik okumak için Köstence Denizcilik Üniversitesine başvuru yapabilir. Kabul şartlarından biri de iyi derecede İngilizce dil seviyesidir.

Romanya'da Denizcilik Eğitimi

Romanya’da denizcilik eğitimi 1872'de Galati Filo Okulu'nun kurulmasıyla başladı. Bugün itibariyle Romanya’da denizcilik eğitimi Köstence Denizcilik Üniversitesi tarafından sağlanmaktadır. Denizcilik eğitimi alanında gemi Mühendisliği, Gemi kaptanlığı gibi lisans bölümleri ile Açık deniz petrol ve gaz teknolojisi ve yönetimi, Açık Deniz Endüstrisinde Petrol ve Gaz İleri Mühendislik gibi yüksek lisans bölümlerini İngilizce dilinde sunan Köstence Denizcilik Üniversitesi, Romanya’da denizcilik okumak isteyen uluslararası öğrencilere kapılarını açmıştır. Köstence Denizcilik Üniversitesi'nden Bölüm Terfisi ve IMO kurslarının faaliyetinin ana hedefleri, tüm denizcilik uzmanlık öğrencilerine IMO kursları, tam zamanlı ve yarı zamanlı kurslar sağlamak ve ayrıca öğrencilere gemide uygulama için tam zamanlı kurslarda rehberlik etmektir. Harbiyeliler için IMO kurslarını bitiren ve tıbbi ve psikolojik sertifikayı alan öğrenciler, her öğrencinin uzmanlığına göre (güverte, mekanik) Romanya Denizcilik Otoritesinden, denizci defteri ve deniz zabiti adayı (askerlik) yeterlilik belgesi talep edebilirler. Öğrenciler bu belgeleri aldıktan sonra gemide tatbikat yapabilirler. Bu uygulama süresi, en az 6 ay mekanik ve elektrikçi, güverte en az 12 ay, deniz zabiti ehliyet sınavı için zorunludur.

Bilgi & Başvuru Danışmanlığı

Romanya'da denizcilik okumak için profesyonel bir kurumdan danışmanlık almanın güvenini ve keyfini yaşamak isteyenler bize ulaşabilirler.

►05368372834 (WhatsApp)

STUDY SMART. 🕺LIVE WISE.❤️GO WITH SOPHIA ACADEMY.

 

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page