top of page
  • Yazarın fotoğrafıExcellency Obliges. Sophia Academy

Varna Denizcilik Akademisi

Varna Denizcilik Akademisine dair güncel ve doğru bilgilerden istifade ederek:

Kabul garantili başvuru yapmak,

Rehberlik hizmetleri almak,

Profesyonellere güvenmek,

istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Opera denilince akıllara İtalyanların gelmesi gibi ( ki unutulan bir gerçek var, La Scala’daki 10 opera sanatçısının fotoğraflarından altısı Bulgar’dır), denizcilik denince akla hep Venedikliler gelir ne hikmetse. Fakat Karadeniz’in incisi, AB’nin en eski yerleşim yerlerinden biri olan; Büyük İskender’e, Yunan ve Roma Medeniyetlerine ev sahipliği yapmış, denizciliği bilimsel bir meslek haline getirmiş, sahip oldukları ile övünmeyen ve gizli bir hazine gibi duran Varna şehri vardır. Ve bu şehirde Avrupa’nın sayılı denizcilik akademilerinden biri vardır, Varna Denizcilik Akademisi diye bilinen N. Vaptsarov Denizcilik Akademisi. Birinci sınıf denizci ve mühendis olmak isteyenler için, N.Y. Vaptsarov Deniz Akademisi, hem bedeninizi hem de zihninizi aktif hizmete nasıl hazırlayacağınızı öğreten harika eğitim ve hazırlık kaynakları sağlayabilir. N.Y. Vaptsarov Deniz Harp Okulu Bulgaristan'ın en eski teknik okuludur. Varna Denizcilik Üniversitesi olarak da bilinen Vaptsarov Deniz Harp Okulu, deniz uzmanlarını eğitmedeki açık tarihi ve gelenekleri ile dünya deniz camiasında Varna ve Bulgaristan'ın sembollerinden biridir.

 

Akreditasyonları

Varna Denizcilik Akademisi Bulgaristan Bilim, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından akredite bir Avrupa üniversitesidir. Bulgaristan Ulusal Değerlendirme ve Akreditasyon Kurumu, Avrupa Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Derneği (ENQA) ve Avrupa Yükseköğretim Kalite Güvence Kaydı (EQAR) tam üyesidir.

Varna Denizcilik Akademisi mezunlarının diplomaları tüm Avrupa Birliğinde, Avrupa Ekonomik Topluluğunda, Amerika, Kanada, İngiltere ve dünyadaki birçok ülkede geçerlidir. Bologna Sürecine tabi olan Varna Denizcilik Akademisi Avrupa Kredi Transfer Sistemini uygular ve mavi diploma diye bilinen Avrupa Diploma Eki de verir.

Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olan Varna Denizcilik Akademisi programları Uluslararası Denizcilik Üniversiteleri Birliği ve Uluslararası Denizcilik Örgütü akreditasyonlarına sahiptir.

Varna Denizcilik Akademisi YÖK tanınan üniversiteler listesindedir ve mezunları Yurtdışı Yükseköğrenim Diplomaları Tanıma ve Denklik Yönetmeliğine istinaden denklik alabilirler.

 

Neden Varna Denizcilik Akademisinde Eğitim?

Varna Denizcilik Üniversitesine lise diplomanız ile başvuru yapabilirsiniz. Kabul almak için Türkiye’de üniversiteyi kazanmış olma şartı aranmaz. Güneydoğu Avrupanın en büyük denizcilik üniversitesi olan Varna Denizcilik Akademisi uluslararası öğrenci ortamı sunan Avrupai bir Bulgar üniversitesidir.

Varna Denizcilik Akademisi Nikola Vaptsarov'un konumu mükemmeldir. Akademi Bulgaristan'ın deniz başkenti Varna'da bulunur. Yıl boyunca birçok turisti çeken ve öğrenciler için bol miktarda eğlence aktivitesi sunan Varna Bulgaristan'ın deniz başkentidir. Aynı zamanda, Varna limanı Bulgaristan'ın en büyük limanı olmasından dolayı da eğitiminiz esnasında dünyadaki en büyük gemilerden bazılarına tanık olacaksınız!

Bölümler ve Ücretleri

  • Gemi Kaptanlığı 3,850 €

  • Gemi Mühendisliği 3,850 €

Programların eğitim dili İngilizce ve süresi 4 yıldır. Eğitim ücretlerine Uluslararası Denizcilik Örgütü Uzmanlık Kursları dahildir. Adayların en az B2 İngilizce dil seviyesine sahip olması gerekir ve lise matematik ve fizik notlarının iyi olmasında fayda vardır.

Başvuru Şartları ve Gerekli Evraklar

Varna Denizcilik Akademisi'nde eğitim almak için Türkiye’de yapılan üniversite sınavını kazanma şartı aranmaz. Bulgaristan'da Gemi Kaptanlığı ya da Gemi Mühendisliği eğitimi almak için Varna Denizcilik Akademisine başvuru yapacak adaylardan istenen belgelere buradan ulaşabilirsiniz.

 

Konaklama Opsiyonları

Varna Denizcilik Akademisi öğrencileri yurtlarda konaklayabilirler. Odalar ikişer ya da üçer kişiliktir. Odanın içeriğine istinaden aylık ücret 100-140 EUR arasındadır.

Bilgi & Başvuru Danışmanlığı

Bulgaristan'da üniversite eğitimine dair doğru bilgilere ihtiyacınız var ise aşağıdaki iletişim kanallarından birini tercih ederek bize ulaşabilirsiniz.

► 05368372834 (WhatsApp) 

STUDY SMART. 🕺LIVE WISE.❤️GO WITH SOPHIA ACADEMY.

 

Comentários


Os comentários foram desativados.
bottom of page