top of page
  • Yazarın fotoğrafıExcellency Obliges. Sophia Academy

Macaristan’da Mühendislik Okumak

Macaristan’da mühendislik eğitimi için 1782 yılında (Institutum Geometrico-Hydrotechnicum adı altında) kurulan Budapeşte Teknik Üniversitesi

Macaristan'ın bir numaralı teknik yükseköğretim kurumu olarak kabul edilir.

Macaristan'da mühendislik eğitimi için kabul edilen öğrencilerin mükemmelliği, öğretim/araştırma performansı ve uluslararası kampüs kültürü ile farkındalık oluşturan Budapeşte Teknik Üniversitesi, Macaristan'da mühendislik okumak için önde gelen eğitim kurumu olmaya devam ederken; işleyişi ve yüksek standarttaki akademik başarısı, üniversiteden mezun olan ve ülkenin önde gelen işletmelerinde çalışan mühendisler, bilim adamları ve ekonomi uzmanları aracılığıyla ülkenin mevcut ve gelecekteki ekonomik performansına büyük katkı sağlar. Budapeşte Teknik Üniversitesi, Macaristan’da teknoloji disiplinlerinde eğitim alan ve 100 ülkeden gelen uluslararası öğrencilerin için Macaristan'daki en popüler üniversitedir.

Macaristan’da mühendislik eğitiminde 250 yıllık geleneği ve tecrübeyi devam ettiren Budapeşte Teknik Üniversitesi QS, ARWU, URAP, CWTS, Times Higher Education gibi dünyaca ünlü derecelendirme kuruluşlarınca Macaristan’ın bir numarası dünyanın ise en iyi ilk 500/1000 üniversitesi arasında kabul edilir.

Macaristan’da Mühendislik Okumak için en gözde okul olan Budapeşte Teknik Üniversitesi, sağlam mesleki ve bilimsel temelleri ile geleceğin zorluklarından ilham alan, sadece bugünün değil, geleceğin zorluklarını da karşılamaya devam edecek profesyoneller yetiştirir. 1984 yılında İngilizce dilinde eğitimlere başlayan Budapeşte Teknik Üniversitesinde 102 ülkeden öğrenci eğitim almaktadır.

Macaristan’ın Yapay Zekâ alanında inovasyon merkezi olan Budapeşte Teknik Üniversitesi dünyanın en iyilerini Budapeşte'ye çeken gerçek anlamda uluslararası bir kurumdur: BME'nin öğrencileri dünya çapında 300'den fazla ortak kuruma erişime sahiptir.

Macaristan’da Mühendislik Okumak İçin Neden Budapeşte?

Budapeşte, her zaman bir şeylerin yaşandığı tarih, kültür ve eğlence şehridir. Avrupa'da merkezi bir konuma sahip olan Budapeşte, Budin Kalesi ve olağanüstü manzaraları ile harika öğrenci hayatı vaat eder. Üstün eğitim kalitesi ile fark yaratan Budapeşte Teknoloji Üniversitesi Macaristan’ın en iyi inovatif üniversitesidir. Budapeşte’nin en güzel yerlerinden birinde bulunan Kampüs güzel binaları ve keyifli, büyük parkları ile başlı başına bir şehirdir. Macaristan'daki yenilikçi üniversitesi olan BME Bilim Parkının hemen yanında yer almaktadır. BME, Nobel Ödülü kazananların ve diğer sayısız bilim insanının mezun olduğu bir okuldur.

Macaristan’da Mühendislik Okumak İçin Bölümler

BME bilişim, mühendislik ve doğa bilimleri alanlarında Macaristan’ın bir numaralı teknik okuludur. Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Araç Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Bilişimi programlarında ulusal düzeyde birinci sırada yer alır. BME Mimarlık Fakültesi, en iyi mimarlık üniversiteleri sıralayan Buildner Üniversite Sıralamasında dünyada ilk 30'da yer alır. Bölümler ve ücretlerini buradan görebilirsiniz.

Dokuz Avrupa Üniversitesi Öğrencisi Olun/Avrupa Mühendisi/

Paris mi, Pisa mı, Madrid mi? BME, Avrupa mühendislik sisteminde reform yapmak ve "Avrupalı ​​mühendis" kavramını yeniden icat etmek için diğer dokuz önde gelen üniversiteyle birlikte EELISA (Avrupa Mühendislik Öğrenimi Yenilik ve Bilim İttifakı) topluluğunda yer alır. EELISA, BME öğrencilerine Avrupa'nın önde gelen 9 üniversitesinde eğitim alma fırsatı sunar. Macaristan’da mühendislik okumak için gittiğiniz Budapeşte Teknik Üniversitesinden çift diplomalı bir Avrupa Mühendisi olarak mezun olabilirsiniz.

"Budapeşte'de yerleşik, profesyonel bir kurumdan danışmanlık almanın keyfini ve güvenini yaşayın."


 


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page