top of page
 • Yazarın fotoğrafıExcellency Obliges. Sophia Academy

BRNO İşletme ve Yönetim Okulu

Brno İşletme ve Yönetim Okulu coğrafi olarak sıradan bir yerde bulunmaz. Brno İşletme ve Yönetim Okulu Avrupa’nın kalbinde yer alan bir bilim ve araştırma, ileri teknoloji, start-ups merkezi olan ve Avrupa’nın Silikon Vadisi diye bilinen; Avrupa’nın en güzel üç başkentinin ortasında (Viyana-Bratislava-Parg ) yer alan; QS En İyi Öğrenci Şehirleri İndeksine göre en iyiler arasında sayılan Brno'da bulunur.

Bugün itibariyle, ulusal ve uluslararası bazda 90’dan fazla prestijli iş kurumu ile işbirliği içerisinde olan Brno İşletme ve Yönetim Okulu öğrencilerine stajlar ve mezuniyet sonrası istihdam olanakları da sunmaktadır. Kuruluşundan bu yana uluslararası işbirliklerine ve prestijli kuruluşlara üyeliklerine önem veren Brno İşletme ve Yönetim Okulu PRIME NETWORKING, ETAP, EFER, NICE Network ve CESAER üyesidir.

Brno İşletme ve Yönetim Okulu Dünya Sıralaması

Brno İşletme ve Yönetim Okulu bildiğiniz standart bir işletme okulu değildir aslında. Çünkü bağlı olduğu üniversite Brno Teknoloji Üniversitesi (Brno University of Technology) QS dünya üniversiteleri sıralamasında 401-500; QS WUR sıralamasında 251-300; Times Higher Education tarafından da başarılı üniversiteler bandına konulan Avrupa’nın öncü, lider, araştırma ve eğitim üniversitelerinden biridir.

Brno İşletme ve Yönetim Okulu Bölümleri ve Ücreti

♦İşletme Ekonomisi

Girişimcilik ve Küçük İşletme Geliştirilmesi

♦Yönetim Enformatiği

İş Süreci Yönetimi

♦Muhasebe ve Vergiler

Eğitim süresi 3 yıldır ve yıllık eğitim ücreti 8,000 Euro.

Güvenli ve Popüler

Yurtdışında eğitim planlayanlar yabancı bir öğrenci olarak ziyaret edecekleri ülkenin de güvenli olduğundan emin olmak isterler. Sizi bu konuda asla hüsrana uğratmayacak yerlerin başında ise Brno (ve Çek Cumhuriyeti) gelir. Küresel Barış Endeksi 2019'a göre Çekya yurtdışında eğitim planlayanlar için dünya çapında en güvenli 0.cu ülkedir.

Çekya’da üniversite düşünenler araştırma yaptıklarında göreceklerdir ki Brno aynı zamanda çok popüler bir öğrenci şehridir. QS'ye göre Brno, dünyadaki en popüler 6. öğrenci şehridir. Hiç fena değil, değil mi? Öğrenciler Brnoda hoşgörünün, ulaşım kolaylığının, uygun yaşam ve eğitim maliyetlerinin, arkadaş canlısı öğrenci topluluklarının tadını doyasıya çıkarabilirler.

Mükemmel Lokasyon

Brno’da eğitim alanlar aynı zamanda Avrupa’nın en g]zel üç başkenti ile komşuluk ederler. Canları sıkıldıklarında bu başkentleri ziyaret edebilir ve turistik ve kültürel keşiflere çıkabilirler. Prag ile Brno arasındaki mesafe 256 kilometre, Viyana 155 kilometre, Bratislava 132 kilometre, Berlin 566 kilometre ve Wroclaw 312 kilometredir.

Beş Kişiden Biri Öğrenci

Size bir sır verelim mi. Eğer Brno’da arkadaşlıklar kuramazsanız dünyanın hiçbir yerinde kuramazsınız:) 13 üniversitenin yer aldığı Brno’da sadece Brno Teknoloji Üniversitesinde 20,000 öğrenci eğitim alır. Öğrenci popülasyonunu Brno nüfusuna vurursanız şehirdeki her beş kişiden biri öğrenci demektir. Yani, kolunu sallasan öğrenciye çarpacaksın. Haliyle, arkadaşlık kuramaman da artık senin sorunun olsa gerek:)

(Korkma, biz sana akran danışmanı dediğimiz öğrencilerden arkadaş atacağız ilk başlarda. Sen sonrasına odaklan:)

Araştırma ve İnovasyonun Merkezi

Özellikle Çekya’da üniversite eğitimi almaya karar veren ve bu kararını Brno Teknoloji Üniversitesinden yana kullananlar bilmelidir ki Brno’da üniversite öğrencisi olmak tabiri caizse tam bir nimettir:) Niye mi? Çünkü dünyaca ünlü CEITIC veya Materials Research Centre gibi araştırma merkezleri Brno’dadır da ondan. Avrupa’nın Silikon Vadisi diye de bilinen şehirde dünyaca ünlü kuruluşların merkezleri vardır ki bunlar da öğrencilere staj ve istihdam olanakları sunarlar.

En İyi Öğrenci Hayatı

Söylentilere göre Brno, Çek Cumhuriyetinin en büyük köyü:). Sanırım, kelimenin tam anlamıyla sizi aileden biri olarak kabul eden ve arkadaş canlısı atmosferi nedeniyle bu doğru olsa gerek. Brno neredeyse 370,000 nüfusa ev sahipliği yapıyor, ama nüfusunun %80’nden fazlası öğrenci, yani anlayacağınız sadece Çekya’nın değil dünyanın en güzel öğrenci hayatını sunan şehirlerden biridir Brno. Stratejik lokasyonu ile sizlere unutulmaz öğrenci hayatı anıları sunacak olan Brno, Orta Avrupa keşif yolculuğuna çıkmak için en doğru başlangıç noktası olsa gerek.

Konaklama & Spor

Dünyanın en güzel ve güvenli ülkelerinden biri olan Çekya’da üniversite eğitimine karar vererek Brno Teknoloji Üniversitesinde öğrenimine başlayan öğrenciler üniversitenin sunmuş olduğu mükemmel ve örnek kampüs yurtlarından istifade edebilirler. Brno Teknoloji Üniversitesi yurtları genelde iki kişiliktir. Odalar kaliteli bir öğrenci konaklaması düşünülerek standartlara uygun şekilde yapılmıştır. Öğrenciler yurt konaklamaları esnasında çalışma odalarından, TV, bisiklet ve müzik odalarından da istifade edebilirler. Tüm yurtlarda çamaşırhaneler ve kurutucular vardır. Spor Aktiviteleri Merkezi ise farklı sporları da yapmak isteyenlere uygun şekilde tasarlanmıştır. Brno Teknoloji Üniversitesi yurtlarında kalırken 100 % yüksek hız internet bağlantısından, kafeteryalar, restoranlar, pizza dükkânları, barlardan da yararlanabilirsiniz.

Yaşam Giderleri

Brno Teknoloji Üniversitesinde (Brno Teknik Üniversitesi, Çekya) eğitim alacak ve Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Brno’da yaşayacak öğrencilerin merak ettiği en önemli sorulardan biri de sosyal ve kültürel hayatlarını ilgilendiren harcamalarının ne kadar olacağıdır. Takdir edilir ki her kişinin yaşam biçimine istinaden bu rakamlar değişebilir ve kesin bir tutar belirtmek nerdeyse imkânsızdır. Günlük hayatta sık alınan veya kullanılan hizmetlerin rakamlarını sizler için yazdık. Siz de yaşam biçiminize istinaden ayda 300, 400, 500 veya daha fazlasını mı harcarsınız, kararınızı verebilirsiniz.

 • Öğrenci yurtları aylık ücreti: 130-145 Euro

 • Dairelerde kiralık özel oda aylık: 200 Euro

 • Brno bir aylık ulaşım kartı: 10 Euro

 • Brno Teknoloji Üniversitesi Kantinlerinde öğle yemeği: 2,00 Euro

 • Restoranlarda akşam yemeği: 4,70 Euro

 • Restorantlarda pizza: 5,00 Euro

 • Publarda bir bira: 1,15 Euro

 • Bir litre süt: 0,80 Euro

 • Yoğurt: 0,50 Euro

 • Bir kg patates: 0,90 Euro

 • Bir kg elma: 1,00 Euro

 • Sinema bileti: 6,70 Euro

Çekya'da Üniversite Eğitimi Danışmanlığı

Brno İşletme ve Yönetim Okulu'nda okumak için profesyonellerden destek alarak planlama yapmak ve başvuru sürecini başlatmak isteyenler bize ulaşabilirler.

►05368372834 (WhatsApp)

STUDY SMART. 🕺LIVE WISE.❤️GO WITH SOPHIA ACADEMY.

 

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page