top of page
  • Yazarın fotoğrafıExcellency Obliges. Sophia Academy

IBS International Business School (IBS Budapeşte)

Görkemli başkenti Budapeşte'den güzel doğasına kadar Macaristan, uluslararası öğrencilere zengin üniversite deneyimleri sunan nadir Avrupa ülkelerindendir.

2004 yılından bu yana Avrupa Birliği'nin asli üyesi olan Macaristan, Avrupa ve küresel ekonomide uzun zamandır güçlü bir oyuncu konumundadır. Macaristan’ın Orta Avrupa'daki avantajlı konumundan faydalanan onlarca çok uluslu şirketin ülkede ofisleri ve tesisleri vardır. Bu işletmelerin varlığı Macaristan’da işletme, ekonomi, yönetim, finans eğitimi alan uluslararası öğrencilere eğitimleri esnasında staj imkanı veya mezuniyetleri sonrasında istihdam olanakları sunmaktadır.

Budapeşte International Business School (Budapeşte IBS)

Budapeşte Uluslararası İşletme Okulu-Budapeşte IBS, dünyanın yaklaşık 70 ülkesinden öğrencileri çeken canlı bir modern işletme okuludur. Budapeşte ve Viyana kampüsleri ile uluslararası bir üniversite olan Budapeşte IBS, mezunlarına istihdam sağlayan, son derece pratik ve öğrenci odaklı yaklaşımıyla ünlü bir Macar üniversitesidir.

Budapeşte IBS, 1991 yılında İngilizce dilinde eğitimlerine başladı ve kapılarını Macaristan’da İngilizce eğitim almak isteyen uluslararası öğrencilere açtı. 1997'de başarılı bir kurumsal akreditasyonun ardından IBS, Macaristan'da tanınmış bir özel üniversite haline geldi. 2014 yılında, IBS Budapeşte'nin kuzeyine taşındı ve şu anda 3 yeni binası ile gerçek bir uluslararası kampüs deneyimi sunuyor. Budapeşte IBS, sadece güncel ve bilimsel görüşlerle eğitim vermez, aynı zamanda gerçek yaşam vakaları kullanarak eğitimde pratiğe de odaklanmaktadır.

IBS Ulusal Akreditasyon

Budapeşte International Business School (IBS) Macaristan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından akredite bir Avrupa üniversitesidir. Macaristan Akreditasyon Komitesi, Avrupa Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Derneği (ENQA) ve Avrupa Yükseköğretim Kalite Güvence Kaydı (EQAR) tam üyesidir.

IBS Uluslararası Akreditasyon

●International Business School işletme psikolojisi mezunlarının diplomaları tüm Avrupa Birliğinde, Avrupa Ekonomik Topluluğunda, Amerika, Kanada, İngiltere ve dünyadaki birçok ülkede geçerlidir.

●Üniversite Bologna Sürecine tabidir ve Avrupa Kredi Transfer Sistemini uygular.

●Mavi diploma diye bilinen Avrupa Diploma Eki de verir.

●BAC (İngiliz Akreditasyon Komisyonu) akreditasyonuna sahiptir.

●ECBE (European Council for Business Education) uluslararası akreditasyona sahiptir.

●ACBSP (The Accreditation Council for Business Schools and Programs) uluslararası akreditasyona sahiptir.

●International Advertising Association-New Yok akreditasyonuna sahiptir.

IBS YÖK Akreditasyonu

Budapeşte International Business School YÖK tanınan üniversiteler listesindedir. Mezunlar Yurtdışı Yükseköğrenim Diplomaları Tanıma ve Denklik Yönetmeliğine istinaden denklik denklik alabilirler.

Budapest IBS & UK Buckingham Diploması

Budapeşte IBS öğrencileri bir dönem daha okuyarak Buckinham University diploması da alabiliyorlar.

Budapest IBS & Dublin Business School Diploması

Budapeşte IBS öğrencileri ilk dört dönemi Macaristanda, 5 ve 6 dönem İrlandada okuyarak biri IBS diğeri Dublin Business School olmak üzere çift diploma ile mezun olabilirler.

Budapeşte IBS Lisans Bölümleri

Programların eğitim süresi 3 yıldır ve yıllık eğitim ücreti 7,400 €. İlk sene bir kereye mahsus 900 Euro kayıt ücreti vardır.

●İşletme Piskolojisi (Eylül & Şubat başlangıçlı)

●Piskolojisi (Eylül & Şubat başlangıçlı)

●Kurumsal Finansman Yönetimi (Eylül & Şubat başlangıçlı)

●İşletme Yönetimi (Eylül & Şubat başlangıçlı)

●İşletme ve Pazarlama (Eylül & Şubat başlangıçlı)

●İşletme ve Diplomasi Çalışmaları (Eylül & Şubat başlangıçlı)

●Ticaret ve Diplomasi

●Yönetim (Turizm-Psikoloji-Pazarlama uzmanlık alanla )

●İşletme ve Sanat Yönetimi

Yüksek Lisans - Master Bölümleri

Budapeşte IBS’de Yüksek Lisans programlarının süresi 1 yıldır. 12 ay, 3 döneme bölünerek öğrenim sunan IBS Master bölümleri hem zaman hem de maliyet açısından çok avantajlıdır. Programların toplam maliyeti 11,800 Euro.

●Finansal Yönetim

●Strategic Data Driven Management (MBA)

●IT For Business Data Analytics

●Uluslararası Yönetim

●İnsan Kaynakları Yönetimi

Hazırlık Programı

Macaristan’da İngilizce işletme psikolojisi, finans, yönetim, uluslararası ticaret alanlarında lisans veya yüksek lisans eğitimi düşünenler ancak İngilizce dil yeterliği olmayanlar ve akademik beceriler eğitimine de ihtiyaç duyanlar, Budapeşte IBS dahil başka bir Avrupa veya Amerikan üniversitesinde uluslararası geçerli hazırlık programlarına katılabilirler. Hazırlık programının ücreti 5,500 Euro ve Eylül ya da Şubat başlangıçlıdır.

Neden Budapest IBS'de Eğitim Almalısınız?

Budapeşte IBS-International Business School’da eğitim alanlar biri Macaristan IBS diğeri

İngiliz University of Buckingham olmak üzere çift diploma ile mezun olurlar. IBS’de eğitim alırken aslında uluslararası kalite ajansları tarafından akredite bir İngiliz üniversitesinde de eğitim alıyor olacaksınız ki bu durum dünyanın tüm kapılarını sizler için ardına kadar açıyor demektir. Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de ve Avusturya’nın başkenti Viyana’da (IBS Viyana kampüsü) Buckingham Üniversitesi işbirliği ile hazırlanan yüksek lisans programı sunar. Dünyanın en yaşanılabilir şehirlerinden biri seçilen Viyana’da İngilizce lisans eğitimi sırasında Almanca eğitim alarak değerlendirebilirsiniz) olmak üzere 2 ayrı kampüsü bulunan IBS Business School özellikle işletme, yönetim, uluslararası ilişkiler gibi bölümlerde lisans ya da yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için üst düzey bir üniversitedir.

Macaristan'da Destek Servisleri

Resmi temsilcisi olduğumuz IBS Budapeşte'den kabul alan danışanımız Macaristan'a varış sonrası dilediği takdirde aşağıdaki hizmetlerin birinden istifade edebilir:

  • Kısmi Danışmanlık Hizmeti: 1,500 EUR

  • Bütünsel Danışmanlık Hizmeti: 2,000 EUR

Sophia Academy, yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetleri sunan; Türkiye ve Macaristan ofisleri ile akredite bir Avrupa Birliği kuruluşudur.


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page