top of page
  • Yazarın fotoğrafıExcellency Obliges. Sophia Academy

Para İade Garantili Danışmanlık Hizmeti

Yurtdışı Eğitimde Para İade Garantisi nasıl bir şeydir? Mümkün müdür?

Sophia Academy, yurtdışında eğitimi öğrenci merkezli görür. Her koşulda ve şartta öğrencinin kazanımlarının yanındadır. Yurtdışında eğitim ve yaşam bilgece olmalıdır diyen Sophia Academy, Türkiye Cumhuriyeti yurtdışı eğitim danışmanlığı sektöründe bir ilki takdim ediyor ki ilk olarak da kalacağından emindir!

Para İadesi Garantisi!!!

Bu nasıl mı olacak? Yurtdışında üniversite okumak için karar verdiğinizde danışmanlık almak için bir firma görüşürsünüz ve bazı hizmetler için sizden danışmanlık ücreti alınır. Genel uygulama böyledir. Fakat, size sunulan bazı hizmetler sonrasında hazırlık eğitiminde veya varsa üniversitenin giriş sınavında başarılı olup olmamanız artık danışmanlık ücretini verdiğiniz firmanın pek de umurunda değildir. O kendince işini yapmış ve parasını almıştır.

Ama bizde öyle değil:) Nasıl Mı?

Sophia Academy’nin kalitesine itimat ettiği ve uluslararası kabul gören bir üniversite pathway programında üniversite hazırlık eğitiminizi alırsanız, diyelim

olsun, size hedef programınızın olduğu bir üniversiteye yerleştirme garantisi veriyoruz! Bu bağlamda, eğitim almak istediğiniz bölümün olduğu 5 üniversiteyi siz seçiyorsunuz 5 üniversiteyi de biz öneriyoruz. Eğer toplamda bu 10 üniversiteden en az birinden kabul almazsanız danışmanlık ücreti + hazırlık eğitimi ücretiniz tarafınıza iade edilir!

İlginç, değil mi?

♦Kabul alamadınız, tüm paranız iade. Öğrendiğiniz İngilizce ve uluslararası bir kampüste edindiğiniz tecrübeler sizde kalıyor.

♦Kabul aldınız, olması gerekendi zaten. Birinci sınıftan üniversite eğitimine devam.

Örnekler ile de açıklayalım

I. Yurtdışında tıp eğitimi almaya karar verdiniz. Hedef üniversiteleriniz arasında Semmelweis Üniversitesi, Sofya Kliment Ohridski Üniversitesi, Masaryk Üniversitesi, Debrecen Üniversitesi ve Riga Stradins Üniversitesi var. Bunlar sizin listeye eklediğiniz üniversiteler. Şimdi listeye biz de 5 üniversite ekleyelim. Commenius Üniversitesi, Pecs Üniversitesi, Sofya Tıp Üniversitesi, Ostrava Tıp Üniversitesi, Grigore T. Popa Tıp Üniversitesi. Oldu 10 tıp üniversitesi seçeneğiniz. Size önerdiğimiz bir uluslararası kampüste hazırlık eğitimi aldığınız takdirde, bu listedeki en az bir üniversiteden kabulünüzü garanti ederiz!

 

II. Yurtdışında mühendislik veya IT alanlarında eğitim almaya karar verdiniz. Hedef üniversiteleriniz arasında Riga Teknik Üniversitesi, Budapeşte Teknik Üniversitesi, Varşova Teknik Üniversitesi, Çek Teknik Üniversitesi, Bükreş Politeknik Üniversitesi var. Bunlar sizin listeye eklediğiniz üniversiteler. Şimdi listeye biz de 5 üniversite ekleyelim. Liberec Teknik Üniversitesi, Sofya Teknik Üniversitesi, Prag Teknoloji Üniversitesi, Ostrava Teknik Üniversitesi, Varna Teknik Üniversitesi. Oldu 10 teknik üniversitesi seçeneğiniz. Size önerdiğimiz bir uluslararası kampüste hazırlık eğitimi aldığınız takdirde, bu listedeki en az bir üniversiteden kabulünüzü garanti ederiz!

Akla Gelen İlk Soru!

Pekiii, gelelim benim aklıma gelen soruya diyor aday öğrenci:):) Sizin önerdiğiniz 5 üniversite de beni cezbetmedi. O zaman ne yapıyoruz?

Bu bir ihtimal mi, evet!

Hatırlayın, size garantimiz size önerdiğimiz hazırlık kurumunda başarılı olmanız akabinde bu on hedef üniversitenin en az birinden kabul almanızdı. En az birinden kabul aldınız ve biz görevimizi yerine getirdik mi, evet.

Ama siz hala mutsuzsunuz dediğinize göre:) Önceliğimiz, mutluluğunuz olduğu için sizi bırakmıyoruz.

Üniversitelerin Bologna Bildirgesine tabi olduklarını, Avrupa Yükseköğrenim Alanı standartlarını uyguladıklarını bildiğimizden kabul aldığınız bu üniversitede eğitime başlarsanız bir yıl sonra herhangi bir kredi kaybına uğramadan ilk başta hedefinizde olan üniversitelerden birine transfer olmanızı sağlıyoruz.

Daha Garantili Bir Yol İzlemek İsterseniz!

Kabul aldığınız üniversitede bir eğitime başladınız. İkinci yıl aklınızın kaldığı üniversiteye transfer olacaksınız ya, işte o konuda size bir önerimiz daha olacak. O da şudur: Bizim önerdiğimiz üniversitelerden olan diyelim Varşova Teknoloji Üniversitesinde birinci sınıftan eğitime başladınız ama aklınız kimde kaldı, Masaryk Üniversitesinde. Siz, daha önce Brno’da bulunmadınız. Masaryk Üniversitesinde eğitim de almadınız. Haliyle, üniversite hakkında bilgileriniz okuduklarınızdan ya da duyduklarınızdan ibaret. Fakat bunlar oradaki müstakbel yaşantınız hakkında sizlere gerçek bilgi sağlar mı? Eğitimin kalitesi, zorluk derecesi hakkında sizleri aydınlatmış olur mu? Elbette, hayır.

İşte bu durumda ne yapılabilir?

Hem gerçek tecrübe edinmenizi hem de aklınızda kalan o üniversiteye transfer olup olmamamız gerektiğini nasıl öğrenebilirsiniz? Evet, ERASMUS ile.

  • Birinci sınıfın sonunda sizi aklınızda kalan o üniversiteye bir dönemliğine Erasmus öğrencisi olarak yolluyoruz. Eğitim alıyor ve yaşıyorsunuz orda.

Birinci ihtimal, ben burada yapabilirim. Sizi hoopp oraya transfer ediyoruz. Hedef gerçekleşti!

  • İkinci ihtimal, yaşam bayağı pahalıymış ve dersler de kolay sayılmaz, ben iyisi mi kabul aldığım üniversitede devam edeyim.

Gördüğünüz üzere, Sophia Academy Para İade Garantili Hizmeti ile hedeflerinize her halükarda ulaşıyorsunuz!

Hem de, herhangi bir para ve zaman kaybına uğramadan.

İşin özüne gelirsek, hayallerinize giden yolu biz çizeriz! Siz yeter ki isteyin.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page