top of page
  • Yazarın fotoğrafıExcellency Obliges. Sophia Academy

Riga İşletme, Yönetim ve Ekonomi Okulu

Riga İşletme, Yönetim ve Ekonomi Fakültesi, Letonya Üniversitesi'nin en büyük fakültesidir. Letonya Üniversitesi Riga İşletme, Yönetim ve Ekonomi Okulu, AB ve diğer ülkelerin güncel ihtiyaçlarına yönelik ekonomi, yönetim ve kamu yönetimi alanlarında çalışmalar ve bilimsel araştırmalar sunuyoruz.

Okul, Letonya Üniversitesi'nin kuruluşundan sonra 1919 yılında kurulmuştur. Yıllar içinde, 1997 yılında çeşitli yeniden yapılanmalarla fakülte, İktisat ve İşletme Fakültesi olarak adlandırılmıştır. 2017 yılında, sunulan çalışma programlarını ve alanlarını geniş bir yelpazede göstermek için fakülte İşletme, Yönetim ve Ekonomi Fakültesi olarak yeniden adlandırıldı. Şimdi fakülte, dünyanın her yerinden başvuru sahiplerine tamamen İngilizce öğretilen 5 lisans ve 7 yüksek lisans program sunuyor. Riga İşletme, Yönetim ve Ekonomi Okulu tesislerinde, yönetim ve ekonomi, öğrencilere kendi işlerini kurmaları için gerekli tüm yardımı sağlayan UL öğrenci iş kuluçka makinesinde yer almaktadır. Bu, öğrencilere ilk önce iş ortamında görmeyi ve sağlanan ürün ve hizmetleri gerçek pazarda denemelerini sağlar. İşletme, yönetim ve ekonomi Fakültesi'nin tüm tam zamanlı öğrencileri burslu çeşitli uluslararası değişim programlarına katılabilirler.

Letonya Üniversitesi, öğrencinin farklı türden hareketlilik türlerini, öğrenim hareketliliğini, staj hareketliliği araştırma hareketliliğini vb. sunan birkaç uluslararası proje, ağ ve programların üyesidir. Bu, öğrencilerimize çalışmalar sırasında uluslararası eğitim / iş deneyimi kazanmaları için inanılmaz bir olanak sağlar. Letonya Üniversitesi, bireysel sporlardan, grup aktivitelerinden ve takım sporlarından başlayarak çok çeşitli spor aktiviteleri sunar. Letonya Üniversitesi'nin kendi öğrenci konaklama yurtları vardır, maliyetleri 100-270 EUR arasında değişir. Öğrenci konaklama yerleri yaklaşık olarak İşletme, Yönetim ve Ekonomi Fakültesi'nden troleybüs ile 20 dakikadır. Her yıl FBME, farklı uluslararası etkinlikler ve programlar kapsamında gelen yaklaşık 200 değişim öğrencisine ev sahipliği yapmaktadır. Fakülte, Avrupa'nın en iyi Yüksek Öğrenim kurumları ile 26 ülkede ERASMUS + anlaşması imzaladı. Ayrıca Campus Europae kuruluşu, ISEP ağı, Kurumsal ikili anlaşmalar, ERASMUS + dünya çapında hareketlilik (KA 107) ve diğerleri dahilinde hareketlilik seçenekleri sunar.

Lisans Programları

Riga FBME lisans programlarının eğitim dili İngilizcedir. 3 yıl süren lisans programlarının yıllık eğitim ücreti 3,000 Euro. Riga FBME'de lisans eğitimi alabilmek için adaylar iyi derecede İngilizceye ve lise matematik bilgisine sahip olmalıdırlar.

♦Endüstriyel Mühendislik Yönetimi

♦Uluslararası Ekonomi ve Ticari Diplomasi

♦İşletme Yönetimi

Yüksek Lisans Programları

Riga FBME yüksek lisans programları 1-2 yıl arasında sürebilmektedir. Yüksek lisans programlarının eğitim dili İngilizce ve yıllık ücretleri 2,200 – 2,365 Euro arasında değişir. Riga FBME yüksek lisans yapabilmek için iyi derecede İngilizce, alan bilgisi ve akademik beceriler sahibi olma şartları vardır. Yapılan mülakatta da başarılı olmak gerekir.

●Avrupa Çalışmaları ve İktisadi Diplomasi

●Ekonomi

●Finansal Ekonomi

●Proje Yönetimi

●Uluslararası İşletme

●Kamu Yönetimi

●İşletme Yönetimi

Ücretsiz Bilgi Danışmanlığı

Letonya’da üniversite eğitimine ve yaşamına dair detaylı bilgiye ihtiyacınız var. Ücretsiz bilgi danışmanlığı için bize yazabilir ya da detaylı bilgi için veya 0536 8372834 nolu telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz.

Akademik Destek & Rehberlik Ücreti

Letonya'da okumak isteyen adaylar ikiye ayrılır. Dolayısı ile onlara sunulan akademik destek & rehberlik servisleri ücreti de farklıdır.

1. Doğrudan giriş sınavlarına girerek birinci sınıfan eğitime başlamak isteyenler

Bu adaylara sunulan akademik destek ve Letonya'ya varış sonrası yerelde rehberlik hizmetlerinin ücreti 2,750 EUR.

2. İngilizce ve bölüm hazırlık eğitimi alarak birinci sınıftan başlamak isteyenler

İngilizce hazırlık eğitimini Smartversity Just English ya da İngilizce ve bölüm hazırlık eğitimini Smartversity Business & Finance Pathway programlarından birinde tamamlayarak Letonya'da birinci sınıftan eğitimlerine devam edecek adaylara sunulan akademik destek ve Letonya'ya varış sonrası rehberlik hizmetlerinin ücreti 1,750 EUR.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page