top of page

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK

VE YABANCI DİLLER ENSTİTÜSÜ

Başvurunu hemen oluştur!
1

KARARINI VER

naassom-azevedo-Q_Sei-TqSlc-unsplash.jpg

AVRUPA'DAKİ ÜNİVERSİTE HAZIRLIK OKULUN!

Bu en kolay adımdır. Yapmanız gereken tek şey, yurtdışında eğitim almaya karar vermek. Enstitüde düzenlenen İngilizce, Bulgarca, Almanca, Rusça veya Fransızca dili eğitimi ve sonrasında mesleki alan eğitiminizi tamamlayarak Bulgaristan dahil tüm Avrupa Birliği üniversitelerinde, Rusya veya Amerika’da eğitiminize devam edebilirsin.

KISACA HİKÂYEMİZ...

1963'te Bulgaristan Devleti, dünyanın farklı ülkelerinden üniversite eğitimi için gelen gelen tüm uluslararası öğrencilere Bulgar dili ve kültürünün öğretildiği Yabancı Öğrenciler Enstitüsü'nü kurdu. Enstitünün tarihi boyunca dünyanın her yerinden gelen yabancı öğrenciler (Vietnam, Moğolistan, Irak, Türkiye, Mısır, Kongo, Bangladeş, Cezayir, Yemen, Çin, İran, Kenya, Nijerya, Küba, Sudan, Fas, Romanya, İtalya, Yunanistan, Kıbrıs, Portekiz ve diğer birçok ülke) hazırlık eğitimlerini bu Enstitüde tamamlayarak üniversite eğitimlerine devam edebildiler. Enstitü, son 20 yıldır sadece İngilizce değil Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde de üniversite hazırlık eğitimi vermektedir.

polu4avane-na-diploma-v-Iko.jpg
Fest of foreign students.png

Dünyadan farklı renklerle süslenmiş uzun bir tarih! DEVLET RESİMLERİ ARŞİVİNE göz atabilirsiniz. 

Uzun yıllardır büyük bir zevkle ve aşkla icra ettiğimiz yükseköğrenim faaliyetlerimiz sayesinde zevkti uluslararası öğrencilerimize eşsiz deneyimler yaşatmayı başarabildik.

2

BAŞVURU EVRAKLARINIZI HAZIRLA

Hazırlaman gereken belgeler bunlar. Belgeler posta adresimize veya İstanbul ofisimize  gönderilecektir, ancak bunlarla ilgili her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için lütfen önce bize e-posta olarak  sofiauni.office@gmail.com adresine evraklarının onayı için taranmış kopyalarını gönder.

3

SÜRECİ TAKİP ET

Sonraki adımlar kolaydır ve ekibimiz süreç boyunca sana rehberlik edecektir. Belgelerini teslim ettikten sonra, 30 gün içinde Milli Eğitim Bakanlığı'ndan ve Enstitüden kabul mektubunu alacaksın. Sonrasında da sana teslim edilen evraklar ile ilgili Bulgar Konsolosluğuna vize başvurusunda bulunabilirsin.

Bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle ilk dönem eğitimleri online eğitimle başlayacaktır. Bu nedenle vizenle ilgili biraz gecikme olur diye endişelenme. Asla ders kaçırmayacaksın!

NEDEN ENTSİTÜMÜZ

SAYGIN BİR KONUM

Sofya Kliment Ohrdiski Üniversitesi yabancı dil öğretiminde ve üniversite hazırlık eğitiminde köklü ve sağlam bir geleneğe sahiptir.

ULUSLARARASI ORTAK HAZIRLIK PROGRAMI

Avrupai ve Amerikanvari dil eğitim ve üniversite hazırlık programlarının en iyi harmanlanmış şekli olan Enstitünün hazırlık programı sadece Bulgaristan üniversitelerinde değil Avrupa başta olmak üzere dünyanın her yerinde geçerlidir.

ULUSLARARASI

ATMSOFER

Onlarca ülkeden gelen yabancı öğrencilerin oluşurmuş olduğu uluslararası bir ortamda üniversite hazırlık eğitimi alacaksınız ve üniversite hayatınız esnasında da çok kültürlü atmosferin tadını çıkarmaya devam edeceksiniz.

İLK 1000’nde

Üniversite hazırlık eğitimini sıradan bir üniversitede değil, dünyada ilk binde yer alan prestijli bir Enstitüde alacaksınız.

EKONOMİK

Sofya Kliment Ohridski Üniversitesi Yabancı Diller Enstitüsünde sunulan 600 saatlik genel yabancı dil + 300 saat alana yönelik mesleki dil eğitimi programının toplam ücreti 3,500 Euro. Çoğu AB ülkesi üniversiteleri ile kıyaslandığında kaliteden ödün vermeden en ekonomik programlardan biri olduğunu fark edersiniz.

SÜREKLİ BAŞVURU ve KAYIT İMKÂNI

Sofya Üniversitesi yıl boyunca başvurular kabul etmektedir ve adaylara yılda üç kere üniversiteye başlama şansı vermektedir.

ESNEK EĞİTİM MODELİ

Teknolojik altyapısı ile fark yaratan Sofya Üniversitesi Enstitüsü, öğrencilere kampüste yerinde öğrenim görme imkanı sunarken aynı zamanda online eğitim almak isteyenlere de uzaktan eğitim imkanı sunmaktadır.

ÖNCE SAĞLIK

Bulgaristan Avrupa’da ve dünya genelinde en az koronavirüs vakasının görüldüğü ve pandemi sürecini en iyi yöneten ülkelerden biridir. O yüzden, koronavirüs sebebiyle asla endişelenmenize gerek yoktur!

Yakın._Kaliteli._Ekonomik._Ve_de_ilk_10
bottom of page