top of page
 • Yazarın fotoğrafıExcellency Obliges. Sophia Academy

Slovakya'da Tıp Okumak

“Slovakya’da tıp okurken Alp Dağları’nın ve Adriyatik’in güzelliklerini aynı anda yaşarsınız.

Slovakya’da Tıp Okumak

Küçük ama yurtdışında tıp eğitiminde sunduğu imkanları büyük ülke, Slovakya’da tıp okumak için var mısınız?

Türkiye’de yapılan üniversite yerleştirme sınavında başarılı olamadım.

 • Yine de, Slovakya’da tıp okuyabilir miyim?

 • Slovakya’da tıp eğitimi aldıktan sonra YÖK denkliği alabilir miyim?

 • Slovakya’da tıp eğitimi Avrupa'da, Amerika'da geçerli mi?

Dünyaca saygın Slovak tıp üniversiteleri uluslararası geçerli İngilizce tıp eğitimleri sunar. Slovakya tıp üniversitelerinin diplomaları sadece Avrupa Birliğinde ve Amerika’da değil, dünyanın birçok ülkesinde geçerlidir. Uluslararası derecelendirme kuruluşlarınca dünyadaki ilk 500 ve 1000 üniversite arasında gösterilen tıp üniversiteleri, yurtdışında İngilizce tıp, dişçilik veya veterinerlik okumak için ideal bir ülkedir. YÖK tanınırlığı ve denkliği olan, uluslararası geçerli Slovakya tıp üniversitelerinde eğitim alarak doktorluk hayallerinizi gerçekleştirin. Bu hayallerinize ulaşmak için yapmanız gereken tek şey ise, giriş sınavlarında İngilizce, Biyoloji ve Kimya bilginizi ölçen testlerde başarılı olmaktır.

Avrupa’nın orta yerinde yer alan, kendi küçük kalbi büyük ülke Slovakya Polonya, Çekya, Avusturya, Macaristan ve Ukrayna ile komşudur. Slovakya’da eğitim alırken Budapeşte, Viyana, Krakow gibi şehirler bir adım uzağınızdadır. Slovakya üniversiteleri ve okulları Avrupa standartlarındadır. Bologna Sürecine tabi olan akredite üniversiteler AKTS sistemini uygular ve mezunların diplomaları Avrupa dahil Amerika, Kanada ve dünyanın birçok yerinde geçerlidir.

Bratislava Tıp Fakültesi

Slovakya’da tıp okumak. Comenius Üniversitesi Bratislava Tıp Fakültesi (Comenius University Faculty of Medicine Bratislava) yurtdışında tıp düşünenler için Slovakya’da İngilizce tıp ve diş hekimliği programları sunan dünyaca saygın bir kurumdur. Bratislava'daki prestijli Comenius Üniversitesi uluslararası alanda tanınmaktadır ve tıp eğitimi Avrupa ve Amerika'da direk kabul görmektedir. Üniversite dünya çapında en iyi 500 üniversite arasındadır ve eğitim kalitesi Almanya ve diğer prestijli Avrupa üniversiteleri ile aynıdır.

●Tıp Doktorluğu 11,000 €

●Diş Hekimliği 12,500 €

●Eczacılık 7,500 €

Martin Jessenius Tıp Fakültesi

Comenius Üniversitesi Jessenius Tıp Fakültesi Martin'de bulunan bir araştırma ve tıp eğitim fakültesidir. Fakülte Comenius Üniversitesi'nin akademik tıbbi öğretim ve araştırma koludur. Jessenius Tıp Fakültesi, Slovak Üniversite Sıralaması ve Derecelendirme Birliği'ne göre sürekli Slovakya'nın bir numaralı tıp okulu olmuştur ve Orta Avrupa'daki en iyi tıp okullarından biridir. Eğitim hastanesi Martin Üniversite Hastanesi, sadece Slovakya'da değil Avrupa’da da en iyi hastaneler arasında yer almaktadır. Slovakya’da tıp eğitimi almak için Comenius Üniversitesi Jessenius Tıp Fakültesini seçenler Türkiye'de yapılan üniversite sınav sonuçlarına gerek duymadan başvuru yapabilirler.

●Tıp Doktorluğu 10,900 €

Merak Edilenler

Slovakya’da tıp okumak isteyenlerin genelde merak ettiği sorular vardır. Bu sorularınıza en doğru cevapları bizimle irtibata geçerek öğrenebilirsiniz. Slovakya’da üniversite eğitimi ile alakalı elde edeceğiniz güncel bilgiler yurtdışında tıp eğitimi sunan üniversiteleri kıyaslamada sizleri diğer adaylara nazaran bir adım öne geçirecektir. Çünkü bu çağdaki en değerli şey doğru bilgidir.

Tıp Başvuru

 1. Slovakya’da tıp okumak için ne zaman başvurmalıyım?

 2. Slovakya’da tıp üniversitelerinin başvuru şartları nelerdir?

 3. Başvurum ne kadar zamanda sonuçlanır?

 4. Başvuru için Türkiyede üniversiteyi kazanmış olma şartı var mı?

 5. Yurtdışında tıp eğitimi almak için başvuru esnasında İngilizce bilmek şart mı?

Tıp Kabul

 1. Tıp üniversitelerine kabul şartı nedir?

 2. Slovakya’da tıp eğitimi almak için giriş sınavı var mı?

 3. Sadece giriş sınavına yönelik hazırlık kursu alınabilir mi?

 4. Slovak tıp üniversiteleri giriş sınavlarının içeriği nedir? Sınavlar online mı yapılmaktadır yoksa üniversite kampüslerinde mi?

 5. Sadece giriş sınavına yönelik hazırlık kursu alınabilir mi?

 6. Tıp hazırlık eğitimi alınmadan direk giriş sınavlarına girilebilir mi?

 7. Birden fazla Slovak tıp üniversitelerinin giriş sınavlarına girilebilir mi?

 8. Tıp hazırlık eğitimi alınmadan direk giriş sınavlarına girilebilir mi?

BİLGİ DANIŞMANLIĞI

Bilgi danışmanlığı için aşağıdaki iletişim kanallarından birini tercih edebilirsiniz.

05368372834 (WhatsApp)

STUDY SMART. 🕺LIVE WISE.❤️GO WITH SOPHIA ACADEMY.

 

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page