top of page
  • Yazarın fotoğrafıYağız Keskingöz

Romanya’da Eczacılık Eğitimi

Romanya’da eczacılık okumak için tercih edilen ve Sophia Academy olarak çalıştığımız 7 eczacılık fakültesi mevcuttur. Romanya'da İngilizce dilinde sunulan eczacılık eğitimlerinin süresi 5 yıldır.

Romanya'da Eczacılık Eğitimi Kabul Şartları

Romanya’da eczacılık fakültelerinde eğitim alacak adayların başvuru yapabilmeleri için lise mezunu olmaları; lise kimya, matematik ve fizik derslerinde başarılı olmaları gerekir. Romanya eczacılık fakültesi başvurusunda bulunan adaylardan Türkiye’de yapılan üniversite sınavında yerleşmiş olma şartı aranmaz.

Romanya' da Eczacılık Eğitimi Ücretleri

Yurtdışında eczacılık okumak için Romanya'da tıp üniversitelerinde sunulan eczacılık eğitimini seçenler için eğitim ücretleri Kanada veya İngiltere eczacılık eğitimi ücretlerine kıyasla makul olmakla beraber yıllık 5,000-7,500 EUR arasında değişmektedir.

Romanya'da Eczacılık Eğitimi YÖK Denkliği

Romanya’da eczacılık eğitimi alanlar YÖK tarafından tanınan bir üniversiteden mezun olurlar. Mevcut YÖK yurtdışı diplomaları tanıma ve denklik yönetmeliğine göre Romanya eczacılık fakültelerinden mezun olduklarında denklik alabilirler.

Romanya'da eczacılık eğitimi hangi üniversitelerde verilir?

Romanya'da eczacılık eğitimi aşağıdaki yedi üniversitede sunulur. Eğitim dilinin İngilizce olduğu bu üniversitelerin adlarına tıklayarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Romanya'da Eczacılık Eğitimi Bilgi Danışmanlığı

Romanya'da eczacılık okumak için profesyonellerden destek alarak planlama yapmak ve başvuru sürecini başlatmak isteyen adaylar iletişim kanallarından birini tercih ederek bize ulaşabilirler.

►05368372934 (WhatsApp)

Akademik Destek & Rehberlik Ücreti

Romanya'da eczacılık okumak isteyen adaylar ikiye ayrılır. Dolayısı ile onlara sunulan akademik destek & rehberlik servisleri ücreti de farklıdır.

1. Kabul Şartlarını Sağlayarak Birinci Sınıftan Başlayacaklar

Bu adaylara sunulan akademik destek ve Romanya'ya varış sonrası yerelde rehberlik hizmetlerinin ücreti 2,500-3,500 EUR.

2. Hazırlık (Premed) Sonrası Birinci Sınıftan Başlayacaklar

İngilizce ve bölüm hazırlık eğitimini 🌟Smartversity PREMED Pathway programında tamamlayarak Romanya'da eczacılık eğitimine birinci sınıftan başlayacaklara sunulan akademik destek ve Romanya'ya varış sonrası rehberlik hizmetlerinin ücreti 2,000 EUR.

STUDY SMART. 🕺LIVE WISE.❤️GO WITH SOPHIA ACADEMY.

bottom of page