top of page
  • Yazarın fotoğrafıExcellency Obliges. Sophia Academy

RISEBA İşletme, Teknoloji ve Sanat Üniversitesi'nde MBA Yapmak

1992'de kuruluşundan bu yana, RISEBA İşletme, Sanat ve Teknoloji Üniversitesi, üniversitenin öğrencilerini ve mezunlarını uluslararası kariyere hazırlarken 'uluslararası kariyere açılan bir kapı olma' misyonuyla başardığını belirtir.

RISEBA Üniversitesi misyonunun ana fikri, RISEBA'nın öğrencilerinin uluslararası pazarlarda rekabetçi olmalarını, kültürel açıdan bilinçli olmalarını, kendi ülkelerinde veya yurtdışında uluslararası takımlarda çalışabilmelerini ve küresel pazarlarda başarılı bir şekilde rekabet edebilmelerini sağlamak istemesidir. RISEBA, mezunlarını Letonya, Avrupa ve küresel ekonomik büyümeye katkıda bulunacak, Letonya ve yurtdışındaki uluslararası şirketlerde çalışabilen, kültürler arası farklılıklara duyarlı ve hoşgörülü olan ve çok uluslu ekiplerin aktif katılımcıları olan potansiyel kişiler olarak görmektedir.

RISEBA, işverenler tarafından en çok tavsiye edilen eğitim kurumları arasında İLK 10'da yer almaktadır. RISEBA İşletme, Sanat ve Teknoloji Üniversitesi, üst üste üçüncü kez "Eduniversal" Uluslararası Üniversite ve İşletme Okulları sıralamasında 4 Palmes kategorisinde listelenmiştir. Her yıl, küresel derecelendirme kuruluşu "Eduniversal World Convention", 30 farklı uzmanlık alanında 154 ülkedeki en iyi 1000 işletme okulunu ve dünyanın en iyi 4000 Master ve MBA programını belirlemektedir. Bu yıl, işletme okulu sıralamasında yalnızca dört Letonya üniversitesi listelendi ve bunların arasında RISEBA en yüksek puanı aldı. RISEBA işletme programları CEEMAN, EFMD EPAS, CEEMAN IQA, AACSB, PRIME akreditasyonlarına sahiptir.

RISEBA’da MBA Yapmak

Yurtdışında MBA yapmak isteyen adayların Letonya’da Executive MBA veya Genel MBA eğitimi almak istediklerinde onlara değerli ve kaliteli MBA imkânını sunan RISEBA Üniversitesini seçebilirler. RISEBA Üniversitesi MBA programları uluslararası akredite RISEBA İşletme Okulunda verilir. RISEBA’da MBA yapmak için iyi derecede İngilizce seviyesine hakim olmanız gerekir. RISEBA Executive MBA programının yıllık ücreti 13,000 Euro ve süresi 2 yıldır. RISEBA MBA programın amacı, profesyonellerin çağdaş organizasyon yönetimi sorunları hakkındaki bilgilerini derinleştirmek ve genişletmek ve uluslararası ve gelişmekte olan pazarlarda başarılı yönetim kariyeri için yenilikçi ve sorumlu liderler hazırlamaktır. Program orta ve üst düzey yöneticiler, farklı iş alanlarından şirket sahipleri ve iş dünyasına yönetici olarak yeni atılmak isteyenler için tasarlanmıştır.

Letonya-Riga’da MBA eğitimi fırsatı sunan RISEBA MBA eğitimi, AMBA kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır ve küresel pazardaki en son trendler, liderlik ve kişisel gelişim, finansal yönetim, çağdaş şirket yönetimi yönleri, şirketin stratejik gelişimi ve gelişmekte olan pazarlara ve küresel olarak genişlemeye ilişkin altı modülden oluşmaktadır. Program, üst üste dört gün boyunca ayda bir modüler formatta sunulur, böylece iş ve çalışmaları birleştirmeye izin verir. RISEBA Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, 27 yıldan fazla deneyime sahip, rekabetçi eğitim sunan ve iş ve yaratıcı endüstrilerdeki üst düzey uzmanları ve yöneticileri uluslararası bir ortamda çalışmaya hazırlayan özel bir üniversitedir. Üniversite 1992 yılında kurulmuştur. Üniversitenin ana binası Riga'da bulunmaktadır ve Daugavpils'te hayat boyu öğrenme kurslarının ana odak noktası olan bir okulu vardır. RISEBA, Letonya Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından akredite edilmiştir ve aynı zamanda Uluslararası Yönetim Geliştirme Derneği'nin Uluslararası Kalite Akreditasyonunu (CEEMAN) almıştır. RISEBA, iki programa sahip EFMD programı akredite olan Baltıklarda ilk yükseköğretim kurumudur. RISEBA Üniversitesi işletme Yönetiminde doktora eğitimi sunar.

Lisans Programları

RISEBA Üniversitesi-Riga lisans bölümlerinin süresi 3,5-4 yıl arasındadır. RISEBA lisans bölümlerinin eğitim dili İngilizcedir.

♦Mimarlık: 6,000 Euro

♦İşitsel-Görsel Medya Sanatları: 4,000 Euro

♦Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Yönetimi: 3,500 Euro

♦İşletme Psikolojisi: 3,400 Euro

♦İşletme Yönetimi: 2,900 Euro

Yüksek Lisans Programları

RISEBA yüksek lisans programlarının eğitim süresi 1-1,5 veya 2 yıldır. RISEBA yüksek lisans programlarının eğitim dili İngilizcedir. Yüksek lisans programlarının toplam ECTS 120’dir ve RISEBA Üniversitesi yüksek lisans bölümlerinin YÖK denkliği ve uluslararası geçerliliği mevcuttur.

●Büyük Veri Analitiği: 4,500 Euro

●Mimarlık: 6,200 Euro

●Yeni Medya ve İşitsel-Görsel Sanatlar: 3,800 Euro

●Spor Yönetimi: 5,000 Euro

●Stratejik İşletme Yönetimi: 3,500 Euro

●Halkla İlişkiler Yönetimi: 3,700 Euro

●Uluslararası İşletme: 4,700 Euro

●Uluslararası Finans: 4,700 Euro

●Sağlık yönetimi: 4,100 Euro

Ücretsiz Bilgi Danışmanlığı

Letonya’da üniversite eğitimine ve yaşamına dair detaylı bilgiye ihtiyacınız var. Ücretsiz bilgi danışmanlığı için bize yazabilir ya da detaylı bilgi için veya 0536 8372834 nolu telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz.

Akademik Destek & Rehberlik Ücreti

Letonya'da okumak isteyen adaylar ikiye ayrılır. Dolayısı ile onlara sunulan akademik destek & rehberlik servisleri ücreti de farklıdır.

1. Doğrudan giriş sınavlarına girerek birinci sınıfan eğitime başlamak isteyenler

Bu adaylara sunulan akademik destek ve Letonya'ya varış sonrası yerelde rehberlik hizmetlerinin ücreti 2,750 EUR.

2. İngilizce ve bölüm hazırlık eğitimi alarak birinci sınıftan başlamak isteyenler

İngilizce hazırlık eğitimini Smartversity Just English ya da İngilizce ve bölüm hazırlık eğitimini Smartversity Business & Finance Pathway programlarından birinde tamamlayarak Letonya'da birinci sınıftan eğitimlerine devam edecek adaylara sunulan akademik destek ve Letonya'ya varış sonrası rehberlik hizmetlerinin ücreti 1,750 EUR.

bottom of page