top of page
  • Yazarın fotoğrafıExcellency Obliges. Sophia Academy

Riga BA İşletme ve Finans Okulu

2017 yılında 25.ci yılını kutlayan Riga BA Business School 10,000’den fazla öğrenciyi mezun edip iş piyasasına kazandırmıştır. 2016 yılında ulusal bilim enstitüleri listesine alınan okul, RİSEBA ve Stockholm Business School ile her yıl uluslararası konferanslar düzenlemektedir.

Okul Sürdürülebilirlik ve Yetkinlik Laboratuvarı, Finansal Arabuluculuk ve Uygunluk Ekspertizi Laboratuvarı ve Siber Güvenlik Araştırma Laboratuvarına sahiptir. Riga BA Business School, 2013de Scottish Qualifications Authority (SQA) UK statüsü ile ödüllendirildi. BA İşletme ve Finans Okulu yüksek lisans programları Eduniversial tarafından en iyiler arasında gösterilmiştir ve aynı zamanda okul dünyadaki en iyi 1000 business school kategorisindedir. EFQM (European Foundation for Quality Management Excellence model) tarafından dördüncü defadır okula Mükemmele Yatırım ödülü verilmiştir. 2015de NIBS (Network for International Business Schools) üyeliği ve akreditasyonuna kavuşmuştur. Avrupa diploma eki veren ve ECTS sistemini başarıyla uygulayan Ba Business School yurtdışında İngilizce işletme ve finans, yönetim lisans eğitimi almak isteyenler alanında öncü bu okulu tercih edebilirler. BA Business School – BA İşletme ve Finans Okulu Letonya Yükseköğretim Kurumu tarafından akredite bir Avrupa okuludur.

Letonya Yükseköğretim Kurumu, Avrupa Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Derneği (ENQA) ve Avrupa Yükseköğretim Kalite Güvence Kaydı (EQAR) tam üyesidir. BA Business School mezunlarının diplomaları tüm Avrupa Birliğinde, Avrupa Ekonomik Topluluğunda, Amerika, Kanada, İngiltere ve dünyadaki birçok ülkede geçerlidir. Üniversite Bologna Sürecine tabidir ve Avrupa Kredi Transfer Sistemini uygular. Mavi diploma diye bilinen Avrupa Diploma Eki de verir. BA İşletme ve Finans Okulu Avrupa Üniversiteler Birliği ve NIBS, EFMD, CEEMAN, EURASHE üyesidir. BA İşletme ve Finans Okulu YÖK tanınan üniversiteler listesindedir ve mezunları Yurtdışı Yükseköğrenim Diplomaları Tanıma ve Denklik Yönetmeliğine istinaden denklik başvurusu yapabilir ve denklik alabilirler.

Neden BA İşletme ve Finans Okulu

BA Business School lisans programlarına lise diplomanız ile başvuru yapabilirsiniz. Kabul almak için Türkiye’de üniversiteyi kazanmış olma şartı aranmaz. Letonya'da ve bölgesinde öncü işletme ve finans okullarından biri olan BA Business School öğrencileri lisans veya yüksek lisans eğitimlerini çift diploma ile taçlandırabilirler. Okul Swiss Business School ile yapmış olduğu anlaşmaya istinaden Avrupa ve dünyada kabul gören bir müfredat uygulamaktadır. BA Business School diploması sadece uluslararası geçerli olmakla kalmaz lisans ve yüksek lisans mezunlarının diplomaların YÖK denkliğine de sahiptir. Letonya üniversiteleri ve okulları Avrupa standartlarındadır. Bologna Sürecine tabi olan akredite üniversiteler AKTS sistemini uygular ve mezunların diplomaları Avrupa dahil Amerika, Kanada, İngiltere ve dünyanın birçok ülkesinde geçerlidir. Avrupa’da üniversite eğitiminde yükselen bir değer olan Letonya’ya gelen uluslararası öğrenci sayısı her geçen yıl artmaktadır. Uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği programların başında tıp, dişçilik, eczacılık, veterinerlik, mühendislik, bilişim, işletme, yönetim, dil çalışmaları ve MBA gelmektedir.

Lisans Programları ve Ücretleri

♦İşletme Süreci Yönetimi: 2,700 €

♦İşletme Yönetimi: 2,700 €

♦Finans: 3,700 €

♦Uluslararası Finans: 3,700 €

MBA Yapmak

Letonya’da MBA yapmak isteyen adaylar, RISEBA MBA eğitimi sonrasında Genel MBA veya MBA/MFIN alanlarında çift diploma sunan BA İşletme ve Finans Okulunda yurtdışında MBA hayallerini gerçekleştirebilirler. BA İşletme ve Finans Okulu SBS-Swiss Business School ile yapmış olduğu protokole istinaden yüksek lisans öğrencilerini SBS İşletme Yönetimi Master/MBA/ ve BA Finans diploması olmak üzere çift diploma ile mezun eder. Programın 2 yıllık toplam ücreti 9,000 €.

■Genel MBA Programı: 1,5-2 yıl süren BA Business School MBA programının ücreti yıllık 2,400 €.

■MBA/MFIN Programı: SBS Swiss Business School ile işbirliği içinde yürütülen üstün bir çift diploma yüksek lisans programıdır. Disiplinler arası bir çalışma programı olarak konumlandırılmış, küresel bağlamda kurumsal finans ve işletme yönetimi konularında uzmanlaşmış bir eğitimdir. BA İşletme ve Finans Okulu "Uluslararası Finans ve Bankacılık", "Kurumsal Finans" / Doğu Avrupa (2015/2016 akademik yılı) bölümünde EDUNIVERSAL En İyi Yüksek Lisans dereceleri arasında 13. sırada yer almıştır. Yüksek lisansını başarılı bir şekilde tamamlayanlar iki diploma alırlar.

1.İşletme Yüksek Lisansı (MBA) - SBS Swiss Business School

2.Finans Yüksek Lisansı (MFIN) - BA İşletme ve Finans Okulu

Program, Flex MBA ilkesine dayanmaktadır. Modüler bir yapı izler. Bu nedenle, iş ve çalışmaları kolayca birleştirebileceksiniz. Modern iş ortamında teori uygulamasına vurgu yaparak, profesyonel gelişiminiz için yüksek değerli, uygulanabilir bilgiler ve liderlik becerileri sunmaya odaklanır.

■MBA Siber Güvenlik Yönetimi: CEEMAN onaylı bu yüksek lisans programının toplam eğitim ücreti 8,190 Euro. Eğitim süresi 1,5-2 yıldır.

Ücretsiz Bilgi Danışmanlığı

Letonya’da üniversite eğitimine ve yaşamına dair detaylı bilgiye ihtiyacınız var. Ücretsiz bilgi danışmanlığı için bize yazabilir ya da detaylı bilgi için veya 0536 8372834 nolu telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz.

Akademik Destek & Rehberlik Ücreti

Letonya'da okumak isteyen adaylar ikiye ayrılır. Dolayısı ile onlara sunulan akademik destek & rehberlik servisleri ücreti de farklıdır.

1. Doğrudan giriş sınavlarına girerek birinci sınıfan eğitime başlamak isteyenler

Bu adaylara sunulan akademik destek ve Letonya'ya varış sonrası yerelde rehberlik hizmetlerinin ücreti 2,750 EUR.

2. İngilizce ve bölüm hazırlık eğitimi alarak birinci sınıftan başlamak isteyenler

İngilizce hazırlık eğitimini Smartversity Just English ya da İngilizce ve bölüm hazırlık eğitimini Smartversity Business & Finance Pathway programlarından birinde tamamlayarak Letonya'da birinci sınıftan eğitimlerine devam edecek adaylara sunulan akademik destek ve Letonya'ya varış sonrası rehberlik hizmetlerinin ücreti 1,750 EUR.

bottom of page