top of page
  • Yazarın fotoğrafıExcellency Obliges. Sophia Academy

Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi Veterinerlik Eğitimi

Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi, Letonya Cumhuriyeti'nin bilimsel araştırmaların yanı sıra akademik ve profesyonel çalışma programlarının yürütüldüğü bir yükseköğrenim ve bilim kurumudur.

Üniversitenin temel amacı, birleşik Avrupa yükseköğrenim ve bilim alanına aktif olarak entegre olan, uluslararası alanda tanınan ve prestijli bir üniversite olurken, özellikle Letonya ve kırsalının sürdürülebilir kalkınmasını sağlamak için entelektüel potansiyel yaratmaktır. Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi, Baltık Denizi bölgesindeki önde gelen bilim ve teknoloji üniversitelerinden biridir ve toplum için yaşam kalitesini artırmayı amaçlayan doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımı konusunda uzmanlaşmıştır. Üniversite, Letonya'nın öğrenci başkenti olarak kabul edilen Jelgava şehrinde bulunmaktadır.

LLU, şehir merkezinde 8 No'lu yurtta konforlu bir konaklama imkânı sunar. Üniversitenin tüm tesislerine yürüyerek kolayca ulaşılabilir ve sadece 15 dakika sürer. Jelgava sarayı (ana bina) ile 8 No'lu yurt arasındaki mesafe yürüyerek yaklaşık 1,1 km veya 10-15 dakikadır. Odalar çok iyi durumda ve mobilyalar yenidir. Odayı iki kişinin paylaşması amaçlanmıştır, ancak ihtiyaçlarınıza bağlı olarak yalnız yaşamak da mümkündür. Jelgava, Letonya'nın merkezinde, Riga'nın yaklaşık 41 kilometre güneybatısında, yaklaşık 63.000 nüfuslu bir şehirdir. Jelgava, Letonya'nın en eski şehirlerinden biridir, şehir hakları 1573 yılında verilmiştir. Letonya'nın dördüncü büyük şehri olan Jelgava, yüzyıllardır Zemgale bölgesinin ekonomik, eğitim ve kültür merkezi olmuştur.

Jelgava, tiyatro gösterileri, konserler ve sanat sergilerine ev sahipliği yapan çok aktif bir kültür ve sanat yaşamına sahiptir. Tarihi mirasını ve misyonunu hala koruyabilen, sürekli değişen ve genişleyen bir şehirdir. Büyüme, şehri ve sakinlerini en iyi karakterize eden şeydir. Mimari, kültürel, tarihi ve doğal anıtların yanı sıra çağdaş binalar ve çekici rekreasyon tesislerine sahiptir.

Neden Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesinde Veterinerlik Okumalısınız?

• Kalite güvencesi – QS EECA sıralamasına göre LLU, Avrupa ve Orta Asya'daki en iyi Üniversitelerden ve Baltık ülkelerindeki en iyi Yaşam Bilimleri Üniversitesi'nden biridir. Ayrıca LLU, “Mükemmelliğe Yatırım” standardına sahiptir!

• Dünya çapında tanınan diploma– Avrupa Komisyonu tarafından kabul edilen diploma eki ile LLU mezunları tüm dünyada çalışmalarına devam edebilir veya çalışabilirler.

• Modern Tesisler - Jelgava Sarayı'nda modern laboratuvar ekipmanları ve konforlu yatakhaneler.

• Güvenli ve temiz çevre – çok çeşitli ulusal ve uluslararası etkinliklere rağmen Jelgava herkes için çok güvenli bir şehirdir.

• Makul maliyetler – yurtdışında veterinerlik eğitimi kararınızda akıllıca hareket edin ve LLU'da veterinerlik eğitimi alarak daha az harcayın!

• Katma değerli çalışmalar – işgücü piyasası ve iş dünyası ile yakın bağlantılı, uygulamaya ve araştırmaya dayalı öğretim sunan Letonya Yaşam Bilimleri Üniversitesi öğrencileri, disiplinli bilgi edinir ve farklı hareketlilik programlarının yardımıyla uluslararası bir deneyim kazanırlar.

LLU Veterinerlik Fakültesi'nde okumak size küçük gruplar halinde eğitim alma ve her zaman neler olup bittiğini görebileceğiniz ve katılabileceğiniz pratiklere sahip olma fırsatı verir. Fakültedeki öğretim görevlileri konuyu tam olarak anlamanıza gerçekten önem veriyor ve ekstra yardıma ihtiyacınız olursa her zaman danışmaya hazırlar.

Letonya'da Veterinerlik Okumak YÖK Denkliği

Letonya'da veterinerlik okumak için tercih edilen Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi YÖK tarafından kabul edilen üniversiteler arasındadır. Letonya Yaşam Bilimleri Üniversitesi QS 2024 Dünya Veterinerlik Eğitimi Sıralamasında 351-400 bandında yer alır. EAEVE akreditasyonuna sahip olan Letonya Yaşam Bilimleri Üniversitesi veterinerlik mezunları YÖK denkliği almaya haizdirler.

Letonya'da Veterinerlik Okumak İçin Ödenen Ücreti

Letonya’da veterinerlik eğitimi 6 yıldır ve Letonya veterinerlik öğrencileri yüksek lisans derecesi ile mezun olurlar. İngilizce dilinde sunulan veterinerlik programının toplam AKTS 360 olup yılda kabul edilen yabancı öğrenci sayısı 20'dir. Letonya’da veterinerlik eğitiminin verildiği tek yer olan Letonya Yaşam Bilimleri Üniversitesi veterinerlik programı yıllık eğitim ücreti 8,000 €.

Letonya'da Veterinerlik Okumak-Başvuru ve Kabul Şartları

Letonya’da veterinerlik okumak için başvuru esnasında lise mezunu olmak yeterlidir. Başvuru esnasında lisedeki biyoloji ve kimya ders notlarının ortalaması önem arz etmektedir. İngilizce dil seviyesinin de en az B2 olması gerekir. Yapılan İngilzce ve biyoloji giriş sınavında en az %40 başarı gösteren öğrenciler Letonya’da veterinerlik eğitimine başlayabilirler.

Letonya'da Veterinerlik Eğitimi Danışmanlık Politikamız

Letonya'da veterinerlik okumak isteyen adaylar ikiye ayrılır. Dolayısı ile onlara sunulan akademik destek & rehberlik servisleri ücreti de farklıdır.

1. Kabul Şartlarını Sağlayarak Birinci Sınıftan Başlayacaklar

Kabul şartlarını sağlayan öğrencilere Letonya öncesi sağlanan akademik danışmanlık ve Letonya'ya varışta sunulan yereldeki rehberlik hizmetlerinin ücreti 2,250-3,000 EUR.

2. Premed Eğitimi Alacaklar

A. Premed eğitimini Smartversity Premed Pathway programında alanlara sunulan akademik destek ve yerelde rehberlik hizmetlerinin ücreti 2,000 EUR.

B. Premed eğitimini Letonya'da alanlara sunulan akademik destek ve yerelde rehberlik hizmetlerinin ücreti 3,000 EUR.

 

Letonya'da Veterinerlik Eğitimi Danışmanlığı

Letonya'da veterinerlik okumak için profesyonellerden destek alarak planlama yapmak ve başvuru sürecini başlatmak isteyen adaylar iletişim kanallarından birini tercih ederek bize ulaşabilirler.

►05368372934 (WhatsApp)

STUDY SMART. 🕺LIVE WISE.❤️GO WITH SOPHIA ACADEMY.

 

bottom of page