top of page
  • Yazarın fotoğrafıExcellency Obliges. Sophia Academy

Krakow Ekonomi Üniversitesi- Cracow University of Economics (CUE)

Finans, Ekonomi, Yönetim ve İşletme alanlarında eğitim sunan Krakow Ekonomi Üniversitesi- Cracow University of Economics (CUE), 1925 yılında Yüksek Ticaret Okulu olarak kuruldu. Bu 100 yıllık gelenek ve deneyim boyunca, üniversitenin adı ve profili sık sık değişti, ancak bir şey değişmedi - ulusal sıralamalar ve endeksler tarafından her zaman onaylanan eğitim kalitesi. Günümüzde CUE, önemli bir eğitim ve araştırma merkezi olarak Polonya'nın önde gelen üniversiteleri arasında yer almaktadır. Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler, Finans, Emtia Bilimi ve Yönetim olmak üzere dört fakültesi vardır.

Krakow Ekonomi Üniversitesi, 200'den fazla yabancı üniversitenin yanı sıra şirketler de dahil olmak üzere birçok uluslararası kuruluş ve kurumla yakın temas ve işbirliğini sürdürmektedir. Üniversite, öğrencilerinin eğitimlerinin bir kısmını yurtdışındaki ortak kurumlarda tamamlamalarını sağlayan uluslararası öğrenci değişim programlarına (Erasmus, CEEPUS, FSS, STEP, Çift Diploma ve ikili anlaşmalar) aktif olarak katılmaktadır. Krakow Ekonomi Üniversitesi NIBES, EBC, EUA ve EMBS gibi prestijli uluslararası ağların ve kuruluşların bir üyesidir.

Krakow Ekonomi Üniversitesi‘nin en büyük avantajlarından birisi de lisans ve yüksek lisans alanlarında %100 İngilizce eğitim vermesi ve bu sayede öğrencilerine uluslar arası alanda geçerli bir eğitim fırsatı tanımasıdır. Ayrıca üniversite, Erasmus, CEEPUS, EMBS, Direct Entry gibi çeşitli değişim programları sayesinde birçok öğrencisinin mutlaka en az bir dönemini yurtdışında okumasını sağlamaktadır.

Krakow Ekonomi Üniversitesi, bugün hemen hemen bütün Avrupa Birliği üniversitelerinde uygulanan Bologna Anlaşması’na tabidir ve bu doğrultuda 3 yıl lisans, 2 yıl master ve 3 yıl doktora esasına göre eğitim vermektedir. Ayrıca okul, kendilerini profesyonel alanda geliştirmek isteyenler için de çok özel programlar uygulamaktadır.

Krakow Ekonomi Üniversitesi, öğrencilerini lisans eğitimine hazırlayacak tam donanımlı bir İngilizce hazırlık eğitimi vermektedir. Klasik İngilizce derslerinin yanında iş İngilizcesi, ekonomi İngilizcesi, İngiliz kültürü ve Polonya’da konuşulan Lehçe gibi yan alanlarda da eğitim verilmektedir. Dersler üniversite profesörlerinin yanında yurtdışındaki partner okullardan gelmiş öğretim üyeleri tarafından verilmektedir. Bu sayede öğrencilere çok dolu bir hazırlık programı sunulmakta ve İngilizce olarak öğrencilerin tüm eksiklikleri giderilmektedir. Üniversite, öğrencilerin yaz aylarını da en iyi şekilde değerlendirebilmesi için staj seçenekleri de sunmakta özellikle Krakow ya da Varşova, Katowice gibi şehirlerde öğrencilerin yetenekleri, kariyer ve meslek beklentileri doğrultusunda staj yapabilecekleri şirketlere öğrencileri yerleştirmektedir.

Lisans Bölümleri ve Eğitim Ücretleri

  • Kurumsal Finansman

  • Uluslararası İşletme

  • Uygulamalı Enformatik

  • Modern İşletme Yönetimi

*Programların eğitim dili İngilizce ve süresi 3 yıldır. Yıllık eğitim ücreti ise 3,000 Euro.

Yüksek Lisans Bölümleri ve Eğitim Ücretleri

  • Uluslararası Finans ve Muhasebe

  • Kurumsal Finansman

  • Uluslararası İşletme

  • Modern Yönetimde Sayısal Metot

  • Kamu Yönetimi ve Ekonomi

*Programların eğitim dili İngilizce ve süresi 2 yıldır. Yıllık eğitim ücreti ise 3,000 Euro.

Bilgi Danışmanlığı

Polonya’da üniversite eğitimine ve yaşamına dair detaylı bilgiye ihtiyacınız var. Ücretsiz bilgi danışmanlığı için bize yazabilir ya da detaylı bilgi için veya 0536 8372834 nolu telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz.

Akademik Destek & Rehberlik Ücreti

Polonya'da işletme bilimleri okumak isteyen adaylar ikiye ayrılır. Dolayısı ile onlara sunulan akademik destek & rehberlik servisleri ücreti de farklıdır.

1. Doğrudan giriş sınavlarına girerek birinci sınıfan eğitime başlamak isteyenler

Bu adaylara sunulan akademik destek ve Polonya'ya varış sonrası yerelde rehberlik hizmetlerinin ücreti 3,500 EUR.

2. İngilizce ve bölüm hazırlık eğitimi alarak birinci sınıftan başlamak isteyenler

İngilizce hazırlık eğitimini Smartversity UNIPREP Pathway programında tamamlayarak Polonya'da birinci sınıftan eğitimlerine devam edecek adaylara sunulan akademik destek ve Polonya'ya varış sonrası rehberlik hizmetlerinin ücreti 2,000 EUR.

bottom of page