top of page
  • Yazarın fotoğrafıExcellency Obliges. Sophia Academy

Kozminski Üniversitesi (Kozminski University)-Akademia Leona Koźmińskiego (ALK)

1993 yılında kurulan Kozminski Üniversitesi, tam akademik haklara sahip özel bir yüksek öğrenim kurumudur. Üniversitenin uzmanlık alanları işletme yönetimi, kurumsal finans ve muhasebe, ekonomi, yönetim ve finans. Üniversite programlarının ve hizmetlerinin yüksek kalitesini gösteren küresel ve ulusal eğitim sıralamalarında mükemmel sonuçlar elde etmesine sebep olan AACSB, EQUIS, AMBA – akreditasyonu 'Triple Crown'u) gibi uluslararası akreditasyonlara sahiptir.

Bu nitelikleri nedeniyle Kozminski Üniversitesi diplomaları talep edilir hale gelmiştir. 2009'dan beri Kozminski Üniversitesi, dünyanın dört bir yanından en iyi üniversiteleri içeren 'Financial Times' tarafından sağlanan prestijli eğitim sıralamalarında sınıflandırılır.

İşletme okulu akreditasyonları arasında en prestijli ve edinilmesi zor olan EQUIS, AMBA ve AACSB akreditasyonlarına sahip olan Kozminski Üniversitesi dünyadaki 13.500 işletme okulundan sadece 80'den azı bu üç akreditasyona aynı anda sahiptir ve Kozminski Üniversitesi bunlardan biridir. Ayrıca Kozminski Üniversitesi, Orta ve Doğu Avrupa Yönetim Geliştirme Derneği'nin (IQA) akreditasyonuna sahiptir.

Varşova’da bulunan Kozminski Üniversitesi, hem Polonyada hem uluslararası platformlarda birçok akreditasyonu hak etmiş özel bir işletme okuludur.

Tüm lisans, yüksek lisans ve doktora programları aynı anda İngilizce olarak verilen üniversite, uluslararası ranking kuruluşların yaptığı yıllık en iyi üniversite sıralamalarında Polonya ve Avrupa’da çok yüksek bir dereceye sahiptir ve bu özelliğiyle Polonya’da lisans ve yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin en fazla kabul almak istediği okullar arasında yer alır. 2009 yılından beri Financial Times tarafından yapılan en iyi işletme üniversiteleri sıralamasında prestijli bir yere sahip olan Kozminski Üniversitesi’nin, Polonya’da Ulusal Akreditasyon Komitesi tarafından yönetim, işletme ve hukuk bölümleri en prestijli bölümler olarak onaylanmıştır.

Tercih Sebepleri

· Orta ve Doğu Avrupa’daki en iyi işletme üniversitesi

· Polonya’nın en kaliteli özel üniversitesi

· Polonya’nın en iyi 3 ekonomi okulundan birisi

· Triple Crown olarak bilinen 3 farklı akreditasyona sahip saygın üniversitelerden

· Polonya’nın en fazla uluslararası etkinliğe sahip üniversitesi

· Dünyanın 60 farklı ülkesinden yabancı öğretim üyesi ve öğrenciler

· Dünyadan 200 farklı üniversite ile öğrenci değişim anlaşması

Lisans Programları ve Ücretleri

Eğitim süresi 3 yıl. Yıllık eğitim ücreti 5,560 Euro

  • Financial Management

  • Management and Artificial Intelligence

  • Management

Yüksek Lisans Programları ve Ücretleri

Eğitim süresi 2 yıl. Yıllık eğitim ücreti 5,560 Euro

  • Finance and Accounting

  • Management

  • Financial Crime Prevention

  • Big Data Sciences

Bilgi Danışmanlığı

Polonya’da üniversite eğitimine ve yaşamına dair detaylı bilgiye ihtiyacınız var. Ücretsiz bilgi danışmanlığı için bize yazabilir ya da detaylı bilgi için veya 0536 8372834 nolu telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz.

Akademik Destek & Rehberlik Ücreti

Polonya'da okumak isteyen adaylar ikiye ayrılır. Dolayısı ile onlara sunulan akademik destek & rehberlik servisleri ücreti de farklıdır.

1. Doğrudan giriş sınavlarına girerek birinci sınıfan eğitime başlamak isteyenler

Bu adaylara sunulan akademik destek ve Polonya'ya varış sonrası yerelde rehberlik hizmetlerinin ücreti 3,500 EUR.

2. İngilizce ve bölüm hazırlık eğitimi alarak birinci sınıftan başlamak isteyenler

İngilizce hazırlık eğitimini Smartversity UNIPREP Pathway programını tamamlayarak Polonya'da birinci sınıftan eğitimlerine devam edecek adaylara sunulan akademik destek ve Polonya'ya varış sonrası rehberlik hizmetlerinin ücreti 2,000 EUR.

bottom of page