top of page
  • Yazarın fotoğrafıExcellency Obliges. Sophia Academy

Czestochowa Teknoloji Üniversitesi (Czestochowa University of Technology-CUT)

Czestochowa Teknoloji Üniversitesi (CUT), bölgedeki en büyük devlet üniversitesidir. Bilimsel ve eğitsel faaliyetleri sırasında Polonya'nın, Czestochowa bölgesinin ve şehrin tarihinin ve geleneğinin doğal bir parçası haline geldi. Devlet yüksek öğretim kurumlarının ülke çapındaki sıralamasında, Polonya'daki benzer profildeki en iyi üniversiteler arasında.

CUT, çok çeşitli kurslar ve yüksek düzeyde eğitim sunan modern ve iyi donanımlı bir okul olarak tanınmaktadır. Öğretim ve araştırmamızın mükemmel kalitesi ve akademik kadrosunun rakipsiz akademik bilgi ve deneyimi, CUT'de çalışmayı teşvik edici ve paha biçilmez bir deneyim haline getiriyor. Üniversite ayrıca iyi bir öğrenci altyapısına, araştırma ve öğretimi desteklemek için çok çeşitli yüksek standartlı laboratuvarlara ve konferans salonlarına, ayrıca üç yurt binasına ve modern bir ana kütüphaneye ve fakülte kütüphanelerine sahip olmaktan gurur duymaktadır.

Bölümleri ve Dönem Ücretleri

  • BSc in Quality and Production Management

*Lisans programının süresi 6 dönem ve dönem ücreti 960 Euro.

  • MSc in Management

  • MSc in Intelligent Energy for Environmental Protection

  • MSc in Modelling and Simulation in Mechanics

  • MSc in Logistics

  • MSc in Computational Intelligence and Data Science

  • MSc in Quality and Production Managment

*Yüksek lisans bölümlerinin süresi 3 dönem. Dönem ücreti 960 Euro.

Ücretsiz Bilgi Danışmanlığı

Polonya’da üniversite eğitimine ve yaşamına dair detaylı bilgiye ihtiyacınız var. Ücretsiz bilgi danışmanlığı için bize yazabilir ya da detaylı bilgi için veya 0536 8372834 nolu telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz.

Akademik Destek & Rehberlik Ücreti

Polonya'da okumak isteyen adaylar ikiye ayrılır. Dolayısı ile onlara sunulan akademik destek & rehberlik servisleri ücreti de farklıdır.

1. Doğrudan giriş sınavlarına girerek birinci sınıfan eğitime başlamak isteyenler

Bu adaylara sunulan akademik destek ve Polonya'ya varış sonrası yerelde rehberlik hizmetlerinin ücreti 2,750 EUR.

2. İngilizce ve bölüm hazırlık eğitimi alarak birinci sınıftan başlamak isteyenler

İngilizce hazırlık eğitimini Smartversity Just English ya da İngilizce ve bölüm hazırlık eğitimini Smartversity Pre-Engineering Pathway programında tamamlayarak Polonya'da birinci sınıftan eğitimlerine devam edecek adaylara sunulan akademik destek ve Polonya'ya varış sonrası yerelde rehberlik hizmetlerinin ücreti 1,750 EUR.

Czestochowa Teknoloji Üniversitesi

Polonya'daki en iyi teknik üniversitelerden birinde öğrenim göreceksiniz. Bu üniversitede okumak, size birçok alanda kapsamlı bir eğitim alma ve zorlu ve hızla değişen iş piyasasının gerektirdiği nitelikleri kazanma fırsatı verir. Uzmanlığı ve rakipsiz akademik bilgisi hem yurtiçinde hem de yurtdışında iyi bilinen kendini işine adamış personel tarafından eğitim alacaksınız.

Üniversite, mezunlarımızın giderek daha zorlu iş piyasasındaki konumlarını güçlendirmek için yeni çalışma alanları ve aranan uzmanlıklar sunarak eğitim teklifini sürekli geliştirir. Tutkularınızı ve ilgi alanlarınızı sayısız araştırma ve bilimsel kulüp ve ilgi grupları ve öğrenci organizasyonlarında geliştirebilirsiniz.

CUT sizin için harika eğitim tesislerine ve kapsamlı bir öğrenci altyapısına sahiptir: son teknoloji laboratuvarlar ve konferans salonları, üç yurt, yemekhaneler ve çok modern bir ana kütüphane ile fakülte kütüphaneleri.

Yaşamak ve Eğitim İçin İdeal Bir Yer

Polonya'nın güneyinde, Krakov'un sadece 120 km kuzeyinde ve başkent Varşova'nın 240 km güneyinde yer alan Częstochowa, öğrenciler için ideal bir şehirdir. Yaşam ve konaklama maliyetleri diğer şehirlere göre nispeten düşüktür. Ayrıca Polonya'nın diğer bölgelerine demiryolu veya karayolu ile seyahat etmek de kolaydır.

Częstochowa çekici bir şehirdir. Pitoresk Cracow-Częstochowa Yaylası'nda yer alır ve farklı aktif turizm türleri için harika fırsatlar sunar. Cracow-Częstochowa Yaylası'nda yer alan Częstochowa şehri, çağdaş Hıristiyan dünyasında hacıların başlıca destinasyonlarından biridir. Burada, Jasna Góra (Parlak Dağ) Manastırı'nda, Częstochowa'nın Kara Madonna'sı olarak adlandırılan Meryem Ana'nın mucizevi bir tablosu var. Tablo, on beşinci yüzyıldan beri manastıra aittir ve şimdiye kadar dünyanın her köşesinden milyonlarca hacıyı kendine çekmiştir.

Jasna Góra manastır kompleksi, dini bir merkez ve büyük öneme sahip tarihi bir anıt olmasının yanı sıra, aynı zamanda dikkate değer bir mimari yapıdır.

Jasna Góra'yı ziyaret etmenin yanı sıra, Częstochowa, çeşitli zevklere uygun çeşitli aktiviteler sunmaktadır. Arkadaşlarınızla birlikte sakin bir yemek yemeyi seviyorsanız, şehrin hem Polonya hem de kozmopolit mutfağı sunan çeşitli restoran ve barlarından birinde yemek yemeye ne dersiniz?

Bir kültür sıçraması için neden çok sayıda müze ve sanat galerisini ziyaret etmeyesiniz, örn. Częstochowa Müzesi, Heykel ve Sanat Galerisi, Demir Madenciliği Müzesi, Kibrit Üretim Müzesi, Demiryolu Tarihi Müzesi, Dökümhane Sanatı Galerisi ve daha fazlası.

Częstochowa'nın Gaude Mater Uluslararası Kutsal Müzik Festivali, Bronisław Huberman Keman Festivali (Bronisław Huberman Częstochowa doğumlu, Yahudi asıllı dünyaca ünlü kemancı), Częstochowa Gitar Konvansiyonu gibi ünlü kültürel etkinliklerin bir yeri olduğunu unutmayın. veya Sıcak Caz Baharı Geleneksel Caz Festivali bunlardan sadece birkaçıdır. Jura (Jurassic Peyzaj Parkı) olarak da bilinen Cracow-Częstochowa Yaylası, Polonya'nın en çekici yerlerinden biridir. Kuzeyde Częstochowa ve Wieluń ile güneyde Krakov arasında yaklaşık kırk kilometre boyunca uzanan dar bir arazi şerididir. Kayalık tepeleri, sayısız mağarası, pitoresk boğazları, monadnockları ve son derece zengin bitki örtüsü ile olağanüstü güzellikte bir ülkedir.

bottom of page