top of page
 • Yazarın fotoğrafıExcellency Obliges. Sophia Academy

Bialystok Teknoloji Üniversitesi (Bialystok University of Technology)

Bialystok Teknoloji Üniversitesi adaylarına sunulan akademik destek ve Polonya'ya varış sonrası yerelde rehberlik hizmetlerinin ücretini yazının sonunda görebilirsiniz.

 

1949 yılında kurulan ve devlet üniversitesi olan Bialystok Teknoloji Üniversitesi mimarlık, şehir planlama, inşaat mühendisliği ve bilgisayar bilimleri alanlarında İngilizce lisans ve yüksek lisans eğitimi sunar. Polonya'nın kuzeydoğusundaki en büyük teknik üniversite olan Bialystok Teknoloji Üniversitesi, başarıları ile dünyanın dikkatlerini üzerine çekebilen saygın bir üniversitedir. Bialystok Teknoloji Üniversiteleri öğrencileri ile gurur duymakla kalmıyor, onların da üniversiteleriyle gurur duymalarını istiyor!

Bu nedenle sürekli olarak laboratuvarları geliştiriyor, modernize ediyor, modern kütüphane ve spor merkezi gibi yeni tesisler inşa ediyor. Şu anda Bialystok Teknoloji Üniversitesi'nde Mimarlık, İnşaat Mühendisliği ve Çevre Koruma, Elektrik Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi, Makine Mühendisliği, İşletme, Ormancılık fakültelerinde okuyan yaklaşık 13.000 öğrenci bulunmaktadır.

Yukarıda belirtilen sayılar arasında 450'den fazla değişim öğrencisi ve 160 değişim personeli akademik personeli bulunmaktadır. Dünya çapında birçok Avrupa ve Avrupa dışı üniversite ile imzalanmış 277 ikili anlaşmanın varlığı söz edilmeye değerdir.

Bialystok Teknoloji Üniversitesi, günümüzün ve geleceğimizin bir parçası olmak isteyen her adaya kapısını açık! Gelin ve kendiniz deneyimleyin!

Lisans Programları ve Eğitim Ücretleri

 • İnşaat Mühendisliği: 2,400 Euro

 • Bilgisayar Bilimleri: 2,600 Euro

 • Çevre Mühendisliği: 2,500 Euro

 • Peyzaj Mimarlığı: 2,500 Euro

 • Mekatronik Sistemleri: 2,500 Euro.

*Programların eğitim süresi 3,5 yıl. Eğitim dili İngilizce. Son başvuru tarihi 31 Ağustos.

Yüksek Lisans Programları ve Eğitim Ücretleri

 • Mimarlık ve Şehir Planlama: 3,100 Euro/1,5 yıl

 • İnşaat Mühendisliği: 2,400 Euro

 • Bilgisayar Bilimleri: 2,800 Euro

 • Eko Mühendislik: 3,500 Euro

 • Elektronik ve Telekomünikasyon: 3,200 Euro

 • Çevre Mühendisliği:2,500 Euro

 • Peyzaj Mimarlığı: 2,500 Euro

 • İşletme: 2,200 Euro

*Eğitim süresi 1,5 yıl. Eğitim dili İngilizce. Başvuru ücreti: 200 Euro

Kabul Şartları

İlgili alanlardan lisans mezunu olmak, B2 seviyesinde (FCE, IELTS (min. 6 points), IBT (min. 87 points), TOEFL (min. 510 points) İngilizce sahibi olmak. Mülakatta başarılı olmak.

Bilgi Danışmanlığı

Polonya'da mühendislik eğitimi ve üniversite yaşamına dair doğru bilgilere ihtiyacınız var ise aşağıdaki iletişim kanallarından birini tercih ederek bize ulaşabilirsiniz.

► 05368372934 (WhatsApp) 
 

Akademik Destek & Rehberlik Ücreti

Polonya'da mühendislik okumak isteyen adaylara sunulan akademik destek & rehberlik servisleri ücretleri aşağıdaki gibidir.

1. Giriş Sınavı Sonrası Birinci Sınıftan Başlayacaklar

Bu adaylara sunulan akademik destek, başvuru desteği ve Polonya'ya varış sonrası yerelde rehberlik hizmetlerinin ücreti 3,000 EUR.

2.  İngilizce Hazırlık Eğitimi Sonrası Birinci Sınıftan Başlayacaklar

A. İngilizce hazırlık eğitimini Smartversity UNIPREP Pathway programında tamamlayarak Polonya'da birinci sınıftan eğitimlerine devam edeceklere sunulan akademik destek, başvuru desteği ve Polonya'ya varış sonrası rehberlik hizmetlerinin ücreti 2,000 EUR.

B. İngilizce hazırlık eğitimini Bialystok Teknoloji Üniversitesi'nde alarak birinci sınıftan eğitimlerine devam edecek adaylara sunulan akademik destek, başvuru desteği ve Polonya'ya varış sonrası rehberlik hizmetlerinin ücreti 3,500 EUR.

✅STUDY SMART. 🕺LIVE WISE.❤️GO WITH SOPHIA ACADEMY.

bottom of page