top of page
  • Yazarın fotoğrafıExcellency Obliges. Sophia Academy

AUBG ile Filiz Okulları Arasında Öğrenci Kabul Protokolü İmzalandı

Özel Filiz Okulları ile Amerıcan Universıty In Bulgaria (AUBG) arasında öğrenci kabul protokolü imzalandı. Protokol sayesinde Filiz Okullarında öğrenim gören öğrenciler, okullarından aldıkları akademik referansla kendileri için sunulan özel avantajlarla kayıt-kabul işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Özel Filiz Okulları kurucuları Özgür GÜR, Kemal Uğur ÖZALTAY ve Çağdaş DEĞİRMENCİOĞLU ve Sophia Academy Koordinatörü Kubilay Zer GÖKTÜRK 23 Mart 2022 Çarşamba günü gerçekleştirdikleri ziyarette Bulgaristan Amerikan Üniversitesi ile öğrenci kabulü konusunda işbirliği protokolü imzaladılar. Vakıf Başkanı David R. Evans ve Director Boriana Shalyavska’nın da hazır bulunduğu görüşmede Filiz Okulları öğrencilerine sunulacak fırsatlar, öğrencilerin AUBG diploması ile elde edeceği kazanımlar karşılıklı olarak imza altına alındı. İmzalanan protokol sayesinde Filiz Okullarında öğrenim gören öğrenciler okullarından aldıkları akademik referansla kendileri için sunulan özel avantajlarla kayıt-kabul işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Ülkemizde, ABD ve AB ülkeleri başta olmak üzere denkliği ve geçerliği bulunan AUBG diplomasıyla öğrenciler, gelecekleri için yeni bir alternatife daha sahip olacaklar.

AUBG ile imzalanan protokol öncesinde Bulgaristan'daki Amerikan Üniversitesini Türkiye Cumhuriyeti dahil MENA bölgesinde resmi yetki ile temsil eden tek kuruluş olan Bulgaristan Uluslararası Eğitim Derneği (BAIE) ile Filiz Okulları arasında işbirliği anlaşması imzalandı. Anlaşmaya göre, Filiz Okulları öğrencilerinin yurtdışı eğitim planlamalarını BAIE'nin Türkiye Cumhuriyeti kuruluşu olan Sophia Academy yürütecektir.


bottom of page