top of page
  • Yazarın fotoğrafıExcellency Obliges. Sophia Academy

AGH Krakow Üniversitesi (AGH University of Science and Technology)

AGH Krakow Üniversitesi adaylarına sunulan akademik destek ve Polonya'ya varış sonrası yerelde rehberlik hizmetlerinin ücretini yazının sonunda görebilirsiniz.

 

Krakow AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Polonya, Avrupa ve tüm dünyadaki kolejler ve üniversitelerle işbirliği geliştiren modern bir devlet üniversitesidir. Üniversitenin önceliği, bilgi üçgeninin parçası olan görev ve projelerin yerine getirilmesidir: eğitim – bilimsel araştırma – yenilikler. AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, kesin bilimlerin güçlü bir şekilde temsil edildiği ve sosyal bilimler ve beşeri bilimlerin giderek artan rolünde geniş bir uygulamalı bilimler yelpazesinin geliştirilmesi için temel oluşturduğu bir teknik üniversitedir. Küresel trendler doğrultusunda yeni çalışma dalları yaratırken aynı zamanda bilimin, teknolojinin ve ülke ekonomisinin doğru bir şekilde gelişmesi için vazgeçilmez olan geleneksel olanları da korur.

AGH UST, hem profesyonel mühendislere (seramik, elektrik mühendisliği, enerji mühendisliği, gaz mühendisliği, jeodezi, jeofizik, madencilik, bilgisayar bilimi, mekatronik, metalurji, robotik, telekomünikasyon, finans mühendisliği alanlarındaki programlar) yönelik yaklaşık 90 lisansüstü ders sunarken dijital pazarlama, bilgisayar bilimi ve bilgisayar grafikleri, siber güvenlik, çevre koruma, muhasebe ve kontrol, iş sağlığı ve güvenliği (İSG), mülk değerlemesi ve yönetimi gibi alanlarda yeni bir uzmanlık kazanmak isteyenlerin yanı sıra yanı sıra proje, iş, BT, kalite ve satış yönetimi dersleri de sunar. Eğitim teklifinin yeni ve özellikle ilginç bir parçası, kurumsal markalaşma, kişisel markalaşma, yetenek yönetimi, ürün tasarlama ve ayrıca sosyal iletişim ve sosyal medya alanındaki lisansüstü derslerdir.

Dünya Sıralaması

YÖK’ün kabul ettiği uluslararası derecelendirme kuruluşlarınca AGH Krakow Üniversitesi dünyada ilk bin üniversite arasındadır. Mevcut YÖK denklik yönetmeliğine istinaden de mezunlar herhangi bir STS tabi olmazlar ve doğrudan YÖK denkliği alırlar.

Lisans Bölümleri ve Yıllık Ücretleri

Programların eğitim dili İngilizce. Eğitim süresi 3,5 yıl.

Yüksek Lisans Bölümleri ve Yıllık Ücretleri

Programların eğitim dili İngilizce. Eğitim süresi 1,5 yıl.

Başvuru Tarihleri

AGH Krakow Üniversitesi başvuruları genelde bahar aylarında başlar ve temmuz ayında sona erer. Bahar dönemi başlangıçlı programlara ise ocak ayına kadar başvurulabilir.

Bilgi Danışmanlığı

Polonya'da mühendislik eğitimi ve üniversite yaşamına dair doğru bilgilere ihtiyacınız var ise aşağıdaki iletişim kanallarından birini tercih ederek bize ulaşabilirsiniz.

► 05368372934 (WhatsApp) 
 

Akademik Destek & Rehberlik Ücreti

Polonya'da mühendislik okumak isteyen adaylara sunulan akademik destek & rehberlik servisleri ücretleri aşağıdaki gibidir.

1. Giriş Sınavı Sonrası Birinci Sınıftan Başlayacaklar

Bu adaylara sunulan akademik destek, başvuru desteği ve Polonya'ya varış sonrası yerelde rehberlik hizmetlerinin ücreti 3,000 EUR.

2.  İngilizce Hazırlık Eğitimi Sonrası Birinci Sınıftan Başlayacaklar

A. İngilizce hazırlık eğitimini Smartversity UNIPREP Pathway programında tamamlayarak Polonya'da birinci sınıftan eğitimlerine devam edeceklere sunulan akademik destek, başvuru desteği ve Polonya'ya varış sonrası rehberlik hizmetlerinin ücreti 2,000 EUR.

B. İngilizce hazırlık eğitimini AGH Krakow Üniversitesi'nde alarak birinci sınıftan eğitimlerine devam edecek adaylara sunulan akademik destek, başvuru desteği ve Polonya'ya varış sonrası rehberlik hizmetlerinin ücreti 3,500 EUR.

✅STUDY SMART. 🕺LIVE WISE.❤️GO WITH SOPHIA ACADEMY.


bottom of page